AVG Zen nabídne služby zaměřené na digitální bezpečnost rodin

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO – 3. března 2015 – AVG Technologies, N.V. (NYSE: AVG), společnost zajišťující internetovou bezpečnost 197 milionům aktivních uživatelů dnes představila novou verzi platformy AVG Zen™ mobilním operátorům a výrobcům OEM. Pro koncové uživatele bude AVG Zen dostupný za několik měsíců, přičemž nabídne nový přístup k bezpečnosti orientovaný na členy rodiny a na zařízeních přinese podporu partnerských aplikací a nositelné elektroniky – vše na jednom místě. (TZ)

Jak se naše digitální životy ve světě tzv. Internetu věcí stávají komplexnějšími, bezpečnostní nástroje se musejí kromě zařízení a osobních údajů zaměřovat i na ochranu lidí. Nová verze AVG Zen je postavena na těchto třech pilířích:

  • Služba internetové bezpečnosti pro rodiny na bázi předplatného obsahující AVG AntiVirus a AVG Cleaner na všech jejich zařízeních pro větší jistotu v digitálním životním stylu. AVG AntiVirus for Android™ byl prvním produktem pro mobilní bezpečnost, který se ocitnul v kategorii se 100 – 500 miliony stažení v obchodě Google® Play™.
  • Sada rodinných produktů od společnosti Location Labs by AVG včetně kontroly telefonu a lokačních služeb. Tyto produkty jsou již nabízeny čtyřmi největšími americkými operátory a jejich poskytování prostřednictvím platformy AVG Zen rodinám ještě více usnadní komunikaci a vzájemné sdílení polohy. Služba kontroly telefonu pak dává rodičům klid poté, co svému potomkovi dají jeho první mobilní zařízení a umožňuje jim sledovat jeho aktivitu, případně nastavit omezení.
  • Platforma pro mobilní operátory, kteří mohou přinášet řešení založená na práci s aktuálním kontextem u základních funkcí zařízení. Taková řešení mohou například upozornit uživatele, pokud mají málo místa v úložišti telefonu nebo se již blíží jejich datový limit. AVG Zen je otevřený partnerům, kteří chtějí přímo nabízet své služby 197 milionům koncových uživatelů, které AVG aktuálně má.

Jelikož globální počet uživatelů chytrých telefonů v roce 2019 dosáhne 3,5 miliardy, analýzy předpokládají, že dodavatelé produktů v Internetu věcí a poskytovatelé služeb do roku 2020 vygenerují přírůstkový zisk převyšující 300 miliard USD. Studie o správě dat a IT bezpečnostních službách pak odhaduje, že jen tyto dva aspekty ve stejném časovém období přesáhnou v tržbách 1,8 miliardy USD.

AVG Zen umožňuje mobilním operátorům poskytovat upozornění založená na aktuálním kontextu zařízení, aktualizace a informace přímo zákazníkům. Těm také poskytne možnost kontroly a transparentnosti zabezpečení na úrovni členů rodiny, dat i zařízení.

„Lidé nejen že chtějí zdůraznění svých práv na internetu, ale i větší kontrolu a zodpovědnost za digitální činy své i jejich rodinných příslušníků. V letošním průzkumu o důvěře spotřebitelů, kterou jsme realizovali s organizací MEF, 72 procent uživatelů nerado sdílí osobní údaje s aplikacemi, 40 procent považuje ochranu soukromí a bezpečnost za důležité při výběru mobilního zařízení a dalších 34 procent se spoléhá na to, že je ochrání specializované bezpečnostní aplikace,” říká Yuval Ben-Itzhak, technologický ředitel společnosti AVG Technologies. „Mobilní operátoři a společnosti poskytující internetovou bezpečnost zaujímají mezi spotřebiteli důvěryhodnou pozici a mají příležitost proměnit práci na internetu tím, že vše seskupí do jednoho centrálního místa.”

###

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

AVG je přední společností poskytující internetovou bezpečnost zařízením, datům i lidem prostřednictvím softwaru a služeb. K 31. prosinci 2014 využívá produkty a služby přes 197 milionů aktivních uživatelů. Portfolio AVG pro spotřebitele zajišťuje zabezpečení práce na internetu, optimalizace výkonu, ochrany soukromí a identity pro mobilní zařízení i stolní počítače. Portfolio AVG pro firmy – šířené poskytovateli spravovaných služeb (MSP), prodejci s přidanou hodnotou (VAR) a prodejci –  nabízí správu, kontrolu a reporting IT, integrovanou bezpečnost a správu mobilních zařízení. Tyto a další služby mají za úkol firmám zjednodušovat a chránit jejich podnikání.

www.avg.com