Infrastruktura Data Lake Foundation pomáhá podnikům efektivně ukládat a zpracovávat velké objemy dat

PRAHA, 5. března 2015: Společnost EMC dnes představila nové produkty a řešení na podporu úložné infrastruktury Data Lake Foundation. Ta je základem komplexního řešení Business Data Lake, které spojuje data, aplikace a analytické funkce a zajišťuje analýzu, kdekoli a kdykoli je třeba. Díky tomu organizace dokážou lépe čelit stále rostoucím objemům dat a navíc je i mnohem účinně využívat. (TZ)

Mezi hlavní přínosy infrastruktury Data Lake Foundation pro podniky patří:

  • Efektivní úložiště: Ruší izolovaná úložná sila, zjednodušuje správu úložišť a zlepšuje jejich využití.
  • Masivní škálovatelnost: Vychází z architektur scale-out, které jsou masivně škálovatelné a lze je jednoduše spravovat.
  • Vyšší provozní flexibilita: Funkce pro více protokolů a přístup nové generace podporují tradiční i nově vznikající aplikace.
  • Podnikové atributy: Chrání data díky efektivnímu a odolnému zálohování, obnovení po havárii a možnostem zabezpečení.
  • Místní analytické nástroje pro big data: Využívá sdílené úložiště a podporu protokolů jako HDFS k poskytování nákladově efektivních, místních analytických funkcí, které zpracují výsledky rychleji.

NOVÁ PLATFORMA

V loňském roce společnost EMC oznámila, že s novou platformou Isilon S210 zdvojnásobuje výkon. Dnes u nové platformy Isilon HD400 představuje 2,5násobné zvýšení kapacity, které zákazníkům dovolí škálovat infrastrukturu Data Lake Foundation na bezkonkurenčních 50 PB v jediném clusteru. Tato platforma je ideální pro zákazníky, kteří hledají výkonné a škálovatelné úložiště s vysokou kapacitou (2–50 PB). Taková kapacita se hodí pro funkce dlouhodobé archivace (deep archiving), obnovení po havárii a pro budování vysokokapacitní infrastruktury Data Lake Foundation. Mimořádně vysokou kapacitu mají i kabinety modelu HD400 (3,2 PB na rack), což pomáhá snížit provozní výdaje včetně spotřeby energie, chlazení a nákladů na podlahovou plochu datového centra o dalších 50 %.

NOVÝ SOFTWARE A FUNKCE

Vedle nového diskového pole představila společnost EMC také nové funkce, které zákazníkům umožní získat z dat v infrastruktuře Data Lake Foundation cenné informace. Nový operační systém OneFS 7.2 bude podporovat novější a aktuálnější verze protokolů Hadoop včetně HDFS 2.3 a HDFS 2.4, takže informace z dat bude možné získávat rychleji. Novinkou je i podpora rozhraní OpenStack Swift pro soubory i objekty – právě nestrukturovaná data totiž rostou nejrychleji.

NOVÁ ŘEŠENÍ

Klíčem k získání hodnoty z dat v infrastruktuře Data Lake Foundation je využití bohatých funkcí v analytických nástrojích od partnerů EMC z řad výrobců softwaru, jako jsou například Cloudera nebo Pivotal. Tyto partnerské aplikace mají certifikaci kompatibility s řešením Isilon Data Lake Foundation. Dnes byla oznámena certifikace ve spolupráci s dalším předním dodavatelem pro platformu Enterprise Hadoop – společností Hortonworks. Tato certifikace představuje vyvrcholení úsilí vytvořit pro systém Isilon OneFS nejucelenější testovací sadu Hadoop. Společnost EMC nadále úzce spolupracuje s několika dalšími partnery poskytujícími analytická řešení, aby zákazníkům v rámci řešení Data Lake nabídla co nejvíce užitečných funkcí.

Další informace o konceptu Data Lake získáte zde.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.