Zahraniční kanceláře v Petrohradě a v Moskvě mají nové vedení

Praha, 9. března 2015 – Zahraniční kanceláře v Petrohradě a v Moskvě mají od začátku února nové vedení. Petrohradskou kancelář již měsíc řídí Ludmila Brodová. Novým ředitelem regionálního centra pro Rusko a Společenství nezávislých států v Moskvě se stal Jiří Mašata. Oba dva mají velké zkušenosti s obchodem na ruském trhu ze soukromé i státní sféry. (TZ)

„Ruské kanceláře dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější a tamější trh je pro naše exportéry stále prioritní. Věřím, že Ludmila Brodová i Jiří Mašata budou pro české firmy se zájmem o Rusko velkým přínosem,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Ludmila Brodová začínala v podniku zahraničního obchodu Merkuria. Později působila ve firmách Rako a následně Lasselsberger, kde se zabývala exportem do Ruska.  Do agentury CzechTrade přišla v roce 2004 jako vedoucí oborového týmu. Vystudovala Institut národního hospodářství Plechanova v Moskvě. Mezi její koníčky patří cestování a květiny.

Jiří Mašata od roku 1985 působil v různých organizacích spojených se zahraničním obchodem, některé zastupoval v zahraničí. Kariéru zahájil ve společnosti Intersigma a posléze zastupoval Pragoinvest na Ukrajině a krátce Škodaexport v Egyptě. V letech 1998 až 2000 zastupoval v Moskvě firmu Hamé. Od roku 2009 pak vedl útvar zemí SNS na ministerstvu průmyslu a obchodu. V zahraniční kanceláři v Moskvě působil jako její ředitel již mezi lety 2003 až 2009. Mezi jeho koníčky patří Blízký východ a cestování.

O agentuře CzechTrade

CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb či se stát členy prestižního Exportního klubu a využít tak dalších exkluzivních benefitů.

www.czechtrade.cz