Společnost Dimension Data podepsala smlouvu, na základě které se na nadcházejících pět let stane oficiálním technologickým partnerem majitelů Tour de France

Praha, Česká republika – 9. března 2015 – Dimension Data, poskytovatel řešení a služeb IT s celosvětovou působností, a Amaury Sport Organisation (A.S.O.), majitelé Tour de France, podepsali pětiletou smlouvu, na jejímž základě se společnost Dimension Data stane oficiálním technologickým partnerem A.S.O. při cyklistických akcích, včetně závodů Paříž-Nice, Critérium International, Paříž-Roubaix, la Flèche Wallonne, Lutych-Bastogne-Lutych, Tour de Yorkshire, World Ports Classic, Critérium du Dauphiné, Tour de France, la Course by le Tour de France, la Vuelta a España a Paříž-Tours. (TZ)

Počínaje červencem tohoto roku na Tour de France spustí společnost Dimension Data jako partner organizace A.S.O. převratné změny ve způsobu, jakým miliardy fanoušků na celém světě sledují cyklistiku. Obě organizace potvrdily, že jejich společným cílem v nadcházejících letech je vytvářet a v reálném čase sdílet ty nejpřesnější informace ze závodů pro komentátory závodů i diváky po celém světě.

„Získali jsme tu výsadu, že můžeme být partnerem společnosti A.S.O. a nabídnout své technologie a dovednosti v rámci jedné z nejstarších a nejprestižnějších akcí v celosvětovém sportovním kalendáři. Jsme hrdí na to, že jsme se stali oficiálním technologickým partnerem organizace A.S.O. v oblasti cyklistiky,” uvedl v oznámení předseda představenstva společnosti Dimension Data Jeremy Ord.

„Cyklistika se v určité fázi života dotýká života každého člověka na světě: od malých dětí ve městech a na venkově, které se učí jezdit na kole již ve velmi raném věku, až po dospívající a dospělé, kteří na kole jezdí do školy nebo do práce, a zpět. Technologie zase sjednocuje lidi a umožňuje organizacím dělat věci lépe, rychleji a hospodárněji. Těšíme se na toto skutečné partnerství, které přinese mnoho vzrušujících příležitostí pro obě organizace,“ řekl Ord.

„Naším základním motivem a cílem je optimalizovat způsob, jakým fanoušci sledují cyklistiku, a zprostředkovat jim hlubší zážitky z ní. Naším záměrem je využít technologie jako hnacího prvku inovací v tomto vzrušujícím a fyzicky náročném sportu,” řekl Brett Dawson, generální ředitel skupiny Dimension Data.

Ředitel Tour de France Christian Prudhomme řekl: „Cílem společnosti Dimension Data je ‚akcelerovat vaše ambice‘. Naším cílem je zase poskytovat fanouškům cyklistiky po celém světě stručné, spolehlivé informace o Tour de France a všech našich dalších závodech na základě rozšíření obsahu našeho televizního vysílání a našich digitálních platforem.“

„Cyklistika je vzrušujícím a komplexním sportem, který si zaslouží možnost využívat nejnovější technologie, které odhalí všechny jeho aspekty. V partnerství s organizací Dimension Data po našem boku budeme moci tuto naši ambici v budoucnosti naplnit a vydat se s našimi fanoušky cyklistiky a diváky na cestu do samotného srdce závodění a cyklistiky,“ dodává Christian Prudhomme.

Dimension Data

Založena v roce 1983, společnost Dimension Data je poskytovatelem ICT služeb a řešení, který využívá své technologické odbornosti, schopnosti poskytovat služby v globálním měřítku a svého podnikatelského ducha k akceleraci obchodních ambicí svých klientů. Dimension Data je součástí NTT Group. www.dimensiondata.com

O společnosti Amaury Sport Organisation

Společnost Amaury Sport Organisation vlastní, navrhuje a organizuje špičkové mezinárodní sportovní akce. Specializuje se na akce konané „mimo stadiony“ a disponuje interními kapacitami v profesích souvisejících s organizováním sportovních událostí, jejich mediálním pokrytím a prodejem. Společnost A.S.O. organizuje každoročně závody v rozsahu 260 dní, což tvoří 60 akcí ve více než 20 zemích. http://www.aso.fr/fr/homepage.html.