Zásilkovna.cz otevřela pobočku v maďarské Budapešti. Umožňuje tak českým e-shopům prodej na dalších zahraničních trzích.

23. března, Praha – Střední Evropa představuje vysoce perspektivní trh s více než 50 miliony obyvatel. Zásilkovna.cz buduje pobočky a pomáhá tak e-shopům oslovit zákazníky nejen v ČR, na Slovensku a v Polsku, ale nově také v Maďarsku. Kamenný obchod, ve kterém se spojuje klasické výdejní místo s obchodem, otevřela v pátek 20. března v Budapešti. Pokračuje tak v podpoře expanze českých e-shopů za hranice. (TZ)

Síť výdejních míst Zásilkovny spolu s novým projektem vlastních kamenných prodejen nabízí v současnosti více než 6000 e-shopům ideální dosažení jejich zákazníků. Nyní mohou tyto e-shopy díky logistickým a podpůrným službám Zásilkovny expandovat také do okolních evropských zemí. Zájem o jejich zboží u sousedů evidentně je – v první polovině roku 2014 zaznamenali čeští obchodníci v porovnání se stejným obdobím roku 2013 téměř 50% nárůst plateb ze zahraničí. Donedávna přitom platilo, že většina českých e-shopů o prodeji v jiných zemích (s výjimkou dodávek na Slovensko) ani neuvažovala.

“E-shopy z Česka mají i díky své dravosti velkou šanci prosadit se na okolních trzích. Výhody, které u nich zahraniční zákazníci mohou ocenit, jsou nízká cena, kvalitní služby a originální zboží. E-shopy zase mohou využít rozvinutou infrastrukturu a strategickou polohu Česka vzhledem k východní i západní Evropě. Zásilkovna.cz e-shopům poskytuje logistické služby, expandující síť výdejních míst a kamenné prodejny. S novým projektem ale chceme pomoci e-shopům s expanzí do zahraničí a bořit postupně bariéry, se kterými se při vstupu na nový zahraniční trh potýkají.” přibližuje zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková. Pro vstup na maďarský trh nabízí Zásilkovna.cz českým e-shopům také pomoc s překladem webových stránek do maďarštiny, proškolený zákaznický servis, přepravu ze skladu v ČR až na adresu zákazníka v Maďarsku a mnohem více. E-shop navíc díky komplexnímu outsourcingu nemusí zakládat v cizí zemi novou firmu či organizační složku. Zásilkovna.cz maďarský trh dobře zná a může e-shopům předem poradit, zda je pro ně tento trh zajímavý a jestli vůbec má smysl tam vstupovat.

Na konci roku 2014 spustila Zásilkovna.cz vedle klasických výdejních míst i projekt vlastních kamenných prodejen, ve kterých mohou vybrané e-shopy část svého zboží vystavit a přímo prodávat.
V Česku zatím fungují tři takové prodejny, v Praze, Hradci Králové a Ostravě, v roce 2015 plánuje Zásilkovna otevírat pro e-shopy další prodejny. Se zahraniční expanzí počítá Zásilkovna.cz i s růstem počtu svých poboček v zahraničí – kromě nové prodejny v Budapešti jich v Maďarsku plánuje otevřít v letošním roce desítky.

Zásilkovna.cz poskytuje pro více než 6000 e-shopů expandující síť poboček i obchodů a veškeré logistické služby spojené s dopravou zásilek jak v rámci ČR, tak nově i do ostatních zemí střední Evropy. V Česku a na Slovensku je možné doručit zásilku na jedno z 300 výdejních míst nebo přímo na adresu koncového zákazníka. V rámci svých logistických služeb ale nabízí doručení zásilky z Česka na adresu koncového zákazníka kdekoli na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Německu a v Rakousku.

Další informace a kompletní ceník služeb Zásilkovny najdete na www.zasilkovna.cz.