Zásilkovna.cz přichází s revolučním způsobem dopravy prostřednictvím červených balónků!

Praha, 1. dubna 2015 – Logistická firma Zásilkovna.cz je známá pro své neustále novinky na poli ecommerce.  Od 1.4. spouští Zásilkovna nový, ekologický způsob přepravy zásilek. Bude využita inovativní metoda, šetrná k životnímu prostředí – héliem nafouknuté balonky. Zásilkovna svým RedBalloon (jak je tato revoluční služba pojmenovaná) reaguje na konkurenci, která již delší dobu testuje automatizované drony. (TZ)

„Každou takto přepravovanou zásilku musíme předem dobře naplánovat. V týmu máme několik meteorologů, kteří přesně vypočítávají pravděpodobnost doručení na základě poryvu větru a dalších povětrnostních podmínek,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny. “Námi zvolený způsob přepravy je zcela ojedinělý a věříme si, že tím doslova předhoníme konkurenci,” dodává. RedBalloon má samozřejmě i nedostatky, např. omezenou nosnost do 500 g, závislost na povětrnostních podmínkách apod. Na druhou stranu se přeprava trojnásobně urychlí, což koncoví zákaznici určitě ocení.

Zkušební provoz jednoznačně potvrdil výhody této inovace. Celkem 9 z 20 balonků nalezlo svého adresáta v rekordním čase, ve čtyřech případech uvízl balonek na stromě, v pěti případech ho odvál vítr někam zcela jinam a pozor, pouze dvakrát došlo k odcizeni zásilky. “S tímto výsledkem jsme nadmíru spokojení a usoudili jsme, že nic nebrání spuštění ostrého provozu,” zhodnotila první zkušenosti Simona Kijonková. V praxi to vypadá asi takto: Kurýři Zásilkovny připraví zásilku na některém z pěti dep v České republice (to záleží na tom, kam má být doručena). Postupují dle přísných  instrukcí od meteorologů, tedy musí dbát na to, jakým směrem a jakou rychlostí ji vypustí. Adresát je na základě SMS aviza připraven na předem domluveném místě v přesný čas a čeká, až se jeho zásilka objeví. Pak už je jen na něm, aby si svůj poklad ulovil.

Další informace a kompletní ceník služeb Zásilkovny najdete na www.zasilkovna.cz.