SPEEDonline od Audatexu draží vozidla i na mobilech

Praha, Česká republika, 11. června 2015 – Mezinárodní internetová aukce havarovaných a fleetových (firemních) vozidel AUTOonline a její webové prostředí SpeedOnline, které slouží pro dražbu vozidel, je dostupné jako mobilní verze, v níž v průběhu dubna a května 2015 došlo k inovačním změnám uživatelského prostředí. Internetová aukční platforma AUTOonline od společnosti Audatex Systems, která je největší evropskou aukcí havarovaných vozidel, poskytuje již 19 let službu pro obchodníky s havarovanými a ojetými vozy a autoservisy. (TZ)

Pojišťovny využívají platformu pro umisťování nabídek na odkoupení poškozených vozidel, které z důvodu nehospodárnosti jejich opravy spadají do kategorie tzv. „totálních škod“. Obchodníci s ojetými vozidly zde umísťují své nabídky na odkoupení havarovaných/fleetových vozidel. Po ukončení aukce pojišťovna použije vítěznou nabídku pro likvidaci pojistné události jako „cenu zbytků“. Vlastní realizace obchodu je potom věcí dohody mezi majitelem vraku vozidla a obchodníkem.

Změny při používání nové verze SpeedOnline:

 • Vozidla jsou uživateli zobrazována s fotkou hned při prvním náhledu včetně roku výroby, najetých km a místa, kde se vozidlo nachází. To umožňuje snadnější orientaci v nabízených vozidlech bez dalšího proklikávání.
 • Po rozkliknutí podrobností o vozidle najde uživatel okamžitě náhled fotografií, ve kterých je možné rychleji a přehledněji listovat.
 • Filtr nabízí základní rozdělení na havarovaná a fleetová (firemní) vozidla a dále na podrobnější nastavení filtru (model, km, výkon …)
 • Vozidlo je možné si označit a zadat do záložky „přidat jako oblíbené“
 • V případě, že uživateli nevyhovuje tato nová mobilní verze, může využít přepnutí do verze původní.

Výhody používání SpeedOnline:

 • Rychlé a objektivní stanovení hodnoty zbytků s nízkými administrativními náklady pro pojišťovny
 • Platforma není přístupná veřejnosti – okruh partnerů je omezen
 • Mezinárodní platforma umožňující získat vyšší hodnotu zbytků vozidel
 • Obchodníci mají přístup na mezinárodní trh a možnost získat vozidla v zahraničí
 • Dostupnost platformy 24 hodin denně
 • Rychlejší cesta k vrakům pro obchodníky a větší šance vraky získat
 • Průměrně 20 nabídek na 1 vozidlo
 • Klient dosáhne reálné odkupní ceny, která přesahuje 50 % obvyklé ceny vozidel bezprostředně před poškozením
 • Zaměření i na méně frekventované skupiny vozidel – speciální a nákladní vozidla, přívěsy, návěsy a přípojná vozidla, stavební stroje, motorky, čtyřkolky, a jiné.

Každým rokem je v Německu na burzu AUTOonline vložených více než 900 000 vozidel. V celé Evropě je to více než 1 milión vozů. Každý den projde touto burzou přes 5 500 vozidel, což je jeden automobil každých 15 sekund. Služeb AUTOonline využívá více než 4500 likvidátorů škod a více než 7100 přidružených profesionálních dealerů z celé Evropy určuje zbytkovou hodnotu prostřednictvím svých nabídek.

Více informací o službě AUTOonline najdete na: http://www.autoonline.cz/

O společnosti Audatex Systems

Audatex je tvůrce a dodavatel softwarových řešení a služeb, která používají zákazníci z řad výrobců vozidel, leasingových a finančních společností, pojišťoven, servisů a jejich dodavatelů v průběhu celého životního cyklu motorových vozidel – od „narození“ až po jejich likvidaci. Specifickou oblast služeb Audatexu tvoří podpora likvidace pojistných událostí a to zejména expertní softwarové nástroje na přesnou identifikaci a kalkulaci nákladů na opravu. Data a programy Audatexu využívají tisíce pracovníků pojišťoven, autoservisů, znalců i dalších odborníků z automobilové branže. Firma se v České republice od roku 1994 soustřeďuje na oblast automatizovaných výpočtů nákladů na opravy a řízení likvidace škod na vozidlech. Společnost Audatex působí ve více než 70 zemích světa a je součástí skupiny Solera Holdings, která je významným poskytovatelem technologií, služeb a konzultací v oblasti procesů zaměřených na likvidaci pojistných událostí pro automobilový a majetkový trh v rámci globálního odvětví neživotního pojištění.

Další informace naleznete na www.audatex.cz a www.solerainc.com