Správný tlak i ve výbušném prostředí

PRAHA, Česká republika – Společnost Fluke představuje nový měřicí přístroj, který zajišťuje přesnou kalibrace tlaku plynných médií. Jeho provedení umožňuje použití i v extrémním prostředí, kde hrozí bezprostřední exploze. Přesný tlakový kalibrátor Fluke 721Ex s tlakovými snímači s dvojí izolací jsou ideálním nástrojem pro pravidelná fiskální měření, protože pomocí jednoho nástroje lze současně provádět statické i rozdílové měření tlaku. (TZ)

Fotografie jsou dostupné zde: http://1drv.ms/1ML9Pch (Akce složky –> Stáhnout složku)

Jiskrová bezpečnost je způsob ochrany používaný v potenciálně výbušném prostředí. Přístroje s certifikátem jiskrové bezpečnosti jsou konstruovány tak, aby nevytvářely energii dostatečnou k iniciaci vznícení hořlavých materiálů. Přístroje se pak využívají především v petrochemickém průmyslu, na vrtných plošinách a rafinériích, u ropovodů a plynovodů, ve farmacii a v libovolném prostředí s možností výskytu výbušných plynů nebo výparů. Fluke 721Ex je certifikován podle směrnice ATEX a IECEx.

Přístroj Fluke 721Ex je dostupný ve 14 variantách v závislosti na výběru snímačů. Lze jej nakonfigurovat se snímačem nízkého tlaku 16 psi (1,1 barů) nebo 36 psi (2,48 barů) a přidat kterýkoli ze 7 vysokotlakých rozsahů včetně 100, 300, 500, 1000, 1500, 3000 nebo 5000 psi (6,9, 20, 24,5, 69, 103,4, 200 nebo 345 barů). Univerzálnost řešení rozšiřuje i řada adaptérů s různými průměry a normami šroubení, díky kterým lze přístroj připojit na požadované měřící body.

Tlak se zobrazuje v 19 technických jednotkách podle výběru uživatele a jeho měření je možné provádět souběžně s měřením elektrických signálů tlakového čidla. Výsledky změřené Fluke 721Ex pak slouží jako informace pro digitální nastavení čidla, které následně zobrazuje přesný kalibrovaný tlak.

Klíčové vlastnosti:

  • Jiskrově bezpečný – IECEx a Atex Ex ia IIB T3 Gb (zóna 1)
  • Ideální pro kalibrace průtoku plynu (plynová měřidla)
  • Dva izolované snímače tlaku z nerezové oceli s přesností 0,025 %
  • Vstup Pt100 RTD pro měření teploty, (volitelná sonda)
  • Test přepínače na obou tlakových vstupech
  • Tlak se zobrazuje v 19 technických jednotkách podle výběru uživatele
  • Měří signály od 0 až do 24 mA s přesností +/- 0,002 mA
  • Velký grafický podsvícený displej může současně zobrazit až tři vstupy
  • Ukládá nastavení pěti nástrojů pro opětovné použití
  • Přístroj je vybaven 4 bateriemi AA pro více než 35 hodin běžného používání

Další informace o přístrojích Fluke a aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na e-mailu info@fluke.cz nebo na webových stránkách společnosti Fluke na adrese http://www.fluke.cz.

# # #

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).