Mobilní aplikace pro zdravý životní styl Sportvital realizovaná Unicorn Systems

Sportvital, společnost zabývající se zdravým životním stylem, realizovala prostřednictvím Unicorn Systems unikátní mobilní aplikaci, a to včetně související infrastruktury pro profesionální analýzu, monitoring, složení jídelníčku a vedení stravovacích návyků. Aplikace je určena nejen pro amatérské a výkonnostní sportovce, ale i pro širokou veřejnost, či nutriční poradce. (TZ)

Mobilní aplikace pro operační systémy iOS a Android byly uvedeny na aplikační markety spolu s otevřením expozice týkající se problematiky zdravého životního stylu v rámci českého zastoupení na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně v květnu 2015.

Nejen rekreační a výkonnostní sportovci, ale stále častěji i lidé, kteří pravidelně nesportují, se začínají aktivně zajímat o své zdraví. Společnost Sportvital se profesionálně věnuje vedení životosprávy z hlediska složení stravy při redukci váhy nebo při sportovních aktivitách jednotlivců. Tým Sportvital staví své služby na maximální odbornosti konzultantů, kteří se individuálně věnují řešení otázek analýzy a návrhu jídelníčku včetně pitného režimu, dlouhodobému hodnocení a ladění dietních programů nebo rozboru pohybových aktivit a jejich dalšímu rozvoji.

Společnost Sportvital se rozhodla použít mobilní aplikaci jako profesionální nástroj k získávání pravidelných dat o aktivitě svých klientů na straně jedné a k interpretaci aktuální situace, předání doporučení, informací o nových trendech a k upozornění odborného týmu individuálním klientům na straně druhé. Návrh řešení mobilní aplikace, grafické zpracování uživatelského rozhraní a realizaci veškeré související infrastruktury, která zajistí nejen zpracování dat přijímaných z mobilních telefonů, ale i odborné výstupy ve formě webového portálu pro konzultanty a kouče, připravila a uskutečnila společnost Unicorn Systems.

Mobilní aplikace Sportvital velmi účelně doplňuje i škálu v současné době mimořádně oblíbených chytrých zařízení pro sledování osobní kondice, jako jsou ¨chytré¨ náramky americké společnosti Fitbit, nebo mobilní aplikace pro měření sportovních výkonů Runkeeper.

„Velice nás těší, že námi vyvinutá mobilní aplikace usnadňuje vedení životosprávy jak sportovcům, tak i široké veřejnosti. Tato aplikace, zaměřená na zdravý životní styl, ukazuje nové možnosti využití mobilních technologií v každodenní péči o zdraví,“ uvádí Jan Jaroš, obchodní ředitel, Unicorn Systems.

„Tato aplikace nabízí celou řadu možností, jak využít vstupní data pro řízení stravovacích návyků. Jsme rádi, že můžeme aplikaci propagovat, jako partneři 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, v rámci expozice týkající se problematiky správného životního stylu na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně v květnu až říjnu tohoto roku, “ říká Prof. MUDr. Libor Vítek, PhD, MBA, Sportvital.

Aplikace je ke stažení na Google play a App Store: http://www.sportvital-nutrition.cz/.

O Unicorn Systems

Unicorn Systems je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu ve prospěch svých zákazníků. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Máme ty nejlepší reference z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, komunikace a média, energetiky, průmyslu, obchodu i veřejného sektoru. Našimi zákazníky jsou přední a největší firmy. Disponujeme detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumíme principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám svých zákazníků.

Naše rozsáhlé týmy systematicky vzdělávaných odborníků dokonale ovládají všechny v současnosti obvyklé produktové řady, komponenty, technologie, a proto nemáme v podstatě žádná technologická omezení. Přestože při naší práci uplatňujeme mnoho revolučních myšlenek, vlastní dodávky řešení podléhají osvědčeným kritériím – kvalita, kvantita, termín a cena.

Tato i další tiskové zprávy Unicorn Systems jsou k dispozici na webových stránkách www.unicornsystems.eu.

O Sportvital

Sportvital, společnost zabývající se zdravým životním stylem, byla založena v roce 2009 s hlavním cílem poskytovat nezávislé, objektivní a evidence-based informace z oblasti zdraví, sportu, výživy a zdravého způsobu života. Tyto informace zveřejňuje na webovém portálu http://www.sportvital.cz/, který má v současnosti 60000 návštěv měsíčně. Společnost byla založena MUDr. Liborem Vítkem, profesorem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, a Mgr. Janem Taussigem, v minulosti profesionálním trenérem českých reprezentačních družstev tenistů.

V roce 2012 byla založena dceřinná společnost Sportvital-Nutrition, jejíž hlavní náplní je konzultantská a poradenská činnost v oblasti zdravé a sportovní výživy, a to jak pro jednotlivce, korporátní klienty, ale i pro výkonnostní a vrcholové sportovce. V současnosti se Sportvital-Nutrition stará o třicet českých vrcholových sportovců, včetně deseti olympioniků z Londýna, mezi které patří například posádka olympijského čtyřkajaku nebo další mistr světa v rychlostní kanoistice, Martin Fuksa.

Součástí aktivit společnosti je i vývoj unikátního počítačového programu Sportvital-Nutrition, který by měl zaplnit mezeru na současném trhu podobných aplikací, a měl by umožnit všem ¨hravým¨ uživatelům sledovat, jak zdravě žijí.