Program Oracle Academy rozšiřuje podporu výuky informatiky

Společnost Oracle nabízí nové kurzy, certifikáty a interaktivní výukové platformy. Členství v Oracle Academy je pro vzdělávací instituce i jednotlivé učitele a studenty zdarma. (TZ)

Oracle Academy, vlajková loď filantropie a všeobecně prospěšných aktivit společnosti Oracle, zahajuje akademický rok 2015-2016 s novými kurzy, certifikačními programy a interaktivními výukovými nástroji. Program Oracle Academy poskytuje vzdělávacím institucím komplexní portfolio výukových materiálů z oblasti informatiky a počítačových věd.

S cílem podpořit vzdělávání v počítačových vědách a učinit ho dostupným pro studenty z celého světa nabízí program Oracle Academy bezplatné členství vzdělávacím institucím i jednotlivcům přidruženým ke školám a univerzitám. Program tak podpoří nejen rozvoj znalostí, ale i inovace a diverzitu v oblasti technologií.

„Oracle Academy nyní spolupracuje s více než 9 500 školami po celém světě,“ uvádí Alison Derbenwick Millerová, viceprezidentka Oracle Academy. „Počítače dnes přesahují hranice jednotlivých oborů, a proto jsme v tomto akademickém roce dále rozšířili naši nabídku, a to včetně zvýšení interaktivity vzdělávacích programů. Naše zkušenosti a odborné know how nám umožňují navrhovat programy, které pomohou vychovat novou generaci programátorů, vývojářů i specialistů na cloud.“

Podle průzkumu americké Asociace učitelů počítačových věd (Computer Science Teachers Association) představuje kvalitní výuka informatiky na středních školách velký problém.

Nové kurzy a studijní programy Oracle Academy budou zahrnovat např. platformu Java a databázové technologie včetně SQL. Studenti tím získají znalosti a dovednosti, které tvoří základ moderní informatiky. Podporováno je také vzdělávání v dalších technologiích, jako je cloud, big data a Internet věcí.

Součástí novinek Oracle Academy je i přepracovaný web, jehož součástí je portál pro celosvětovou komunitu pedagogů, partnerů a více než 2,6 milionů každoročních studentů. Web je interaktivní, podporuje spolupráci a nabízí výuku prostřednictvím rozšířených kurzů. Součástí jsou i integrované sociální platformy a další zdroje informací.

 

Podrobnější informace (v angličtině)

Oracle Academy

Oracle Academy – newsletter

@OracleAcademy na Twitteru

Oracle Academy na Facebooku

O programu Oracle Academy

Oracle Academy představuje vlajkovou loď filantropie společnosti Oracle. Jedná se o celosvětovou nabídku vzdělávacích programů v oblasti computer science/informatiky. Cílem programu je podpořit inovace, předávání znalostí a diverzitu v oblasti technologií. Oracle Academy poskytuje studentům a vzdělávacím institucím zdarma software, výukové materiály, hostované technologie, školení, podporu a možnosti certifikace. Ve spolupráci s partnery z veřejné i soukromé sféry poskytuje program pedagogům nástroje, které jim umožní získat zájem studentů, inspirovat je a připravit na roli budoucích inovátorů a lídrů. Prostřednictvím Oracle Academy získají studenti zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi, což podpoří jejich profesní kariéru v éře cloudu, big data a Internetu věcí. Další informace o programu najdete na webu http://academy.oracle.com.

O společnosti Oracle

Oracle nabízí komplexní a plně integrovaný set cloudových aplikací a platformních služeb. Pro více informací o Oracle (NYSE: ORCL) navštivte www.oracle.com.