Vodafone je hlavním partnerem IoT Fóra

Praha, 20. října 2015 Vodafone se stal hlavním partnerem akce IoT Fórum, jediné konference o Internet of Things (IoT) v České republice. Přednášet zde bude Marc Sauter, ředitel M2M sales pro střední Evropu ve společnosti Vodafone. Zaměří se nejen na IoT, ale i Machine-to-Machine (M2M). V poskytování služeb na poli M2M je totiž Vodafone celosvětovým lídrem. Potvrdil to v srpnu Gartner´s Magic Quadrant. Coby poskytovatel s největší globální sítí na světě představil Vodafone výsledky svého M2M Adoption Barometru. (TZ)

Vodafone propojuje globálně pomocí M2M své zákazníky již přes 20 let. Mezi řešení, která jsou zahrnuta do M2M a IoT, patří například aplikace pro chytré měření v průmyslu, propojení aut a správa vozového parku, ale třeba i hlídání stád dobytka nebo telemedicínské aplikace.

Svou pozici v kvadrantu lídrů podle Gartner studie obhájil Vodafone i letos. „M2M je rychle rostoucí a vysoce konkurenční trh. Velice si vážíme tohoto ocenění, které reflektuje rozsah a působnost naší sítě spolu s odhodlaností a nasazením, které přinášíme našim zákazníkům,“ řekl Erik Brenneis, ředitel M2M ve Vodafone Group.

Přínos na poli M2M a IoT dokazuje Vodafone také účastí na nadcházející konferenci. Na konferenci se podílí Vodafone nejen partnersky, ale také zde v roli řečníků vystoupí několik jeho zástupců, například Marc Sauter, ředitel M2M sales pro střední Evropu ve Vodafonu zde bude mít roli klíčového řečníka. Konference s názvem IoT Fórum se uskuteční 22. října 2015 v Praze. Očekáváme, že zazní témata jako je řešení pro firemní flotilu, ale také další novinky jako Smart Cities či ePokladna. K dispozici bude i Demo Zóna, ve které bude možné některá řešení i osobně vyzkoušet.

Co se týká M2M technologií, analytici v České Republice předpovídají v blízké budoucnosti další prudký nárůst. A to nejen v počtu jejich využití, ale také v rozsahu služeb, které budou jednotliví poskytovatelé nabízet. Podle Analysis Mason můžeme na českém trhu očekávat meziroční růst M2M o 17 %. To odpovídá i predikci růstu v Evropě, která předpovídá 19%.

Vodafone M2M Adoption Barometer 2015

Coby lídr trhu spolupracuje Vodafone s Machina Research – přední světovou technologickou výzkumnou společností – a připravuje každoročně M2M Adoption Barometer, který pomáhá odhalovat trendy a vývoj M2M řešení po celém světě. V Barometru za rok 2015 se Vodafone dotazoval 650 manažerů po celém světě na jejich zkušenosti s M2M a jejich budoucí plány v oblasti M2M.

Z průzkumu mimo jiné vyplynul trend velkého nárůstu používání machine-to-machine, a to až o 23 %. Celkem 37 % všech dotazovaných organizací uvedlo, že očekávají implementaci M2M do dvou let. V průzkumu dále 59 % zákazníků uvádí významnou návratnost investice do M2M.

O konferenci se dozvíte více zde: http://iotforum.cz/

Vodafone M2M Adoption Barometer

Gartner´s Megic Quadrant

O Vodafone Czech Republic

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 160 milionů korun a letos nově vyhlašuje cenu Rafael pro neziskové organizace, které příkladně využívají IT ke zlepšení kvality života handicapovaných. Více informaci na www.vodafone.cz