Konference Data & IT Security: Špičky v oboru představí boj s kyberkriminalitou nebo novinky v ochraně dat

Konference Data & IT Security: Špičky v oboru představí boj s kyberkriminalitou nebo novinky v ochraně dat (TZ)

PRAHA, 3. listopadu 2015 – Další z akcí v rámci seriálu Unicorn College Open se bude věnovat v dnešní době stále diskutovanějšímu problému – kyberkriminalitě a možnostem ochrany dat. Konference Data & IT Security se uskuteční 6. listopadu v Praze a vystoupí na ní špičkoví čeští specialisté včetně exministra Pavla Mertlíka nebo autora strategie kybernetické bezpečnosti ČR Aleše Špidly.

S prudce narůstajícími objemy dat, vytvářených každodenním využitím informačních technologií rostou i požadavky společnosti na jejich zabezpečení. Zvláště mobilní technologie jsou v tomto ohledu klíčovým tématem, neboť umožňují data pořizovat kdykoliv a kdekoliv a rovněž k nim kdykoliv a odkudkoliv přistupovat.

Zabezpečení dat je tak silné, jak je zabezpečen nejslabší prvek, na kterém jsou data uložena nebo zpracovávána. A právě bezpečností dat a souvisejících informačních technologií se budou zabývat jednotlivé přednášky konference Data & IT Security. Do jakých oblastí návštěvníci nahlédnou? Bezpečnost ICT v běžném životě dnes a blízké budoucnosti, finance a bezpečnost ICT, mobilita a bezpečnost dat, praktiky kyberkriminality nebo zákon o kybernetické bezpečnosti.

„Konference řeší téma, které je aktuální téměř v celé Evropě, říjen byl totiž měsícem kybernetické bezpečnosti. V dnešní technické době jsou právě data jedním z nejcennějších artiklů na černém, nebo chcete-li šedém trhu a je proto nevyhnutelné se věnovat jak jejich ukládání a práci s nimi, tak jejich zabezpečení před zneužitím neoprávněnými subjekty ”, říká Marian Bartl, specialista na IT bezpečnost společnosti Unicorn.

Mezi přednášejícími se objeví také bývalý ministr financí a současný rektor ŠKODA AUTO Vysoká škola Pavel Mertlík, autor strategie kybernetické bezpečnosti České republiky Aleš Špidla, prezident Českého institutu manažerů informační bezpečnosti. Tomáš Kubica, Solution Architect ze společnosti HP, Robert Šefr, bezpečnostní konzultant společnosti Comguard a člen týmu CSIRT.CZ nebo další experti se zkušenostmi ze společnosti Unicorn Jiří Kohout a Johan Sajfrt.

Konference proběhne v pátek 6. listopadu 2015 v sále pražské konzervatoře, Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1. Už od 8:30 hod. čeká na všechny účastníky příjemná snídaně, o hodinu později pak začíná samotný program. Registrovat se můžete na adrese  www.unicorncollege.cz/open – vstup na konferenci včetně speciálního trička je zdarma.

Partnery konference jsou společnosti Unicorn, HP a Comguard.

Unicorn College Open

Unicorn College Open je série konferencí, které se pravidelně věnují vybraným důležitým oblastem vyučovaným na Unicorn College, tedy managementu, ekonomii a informačním technologiím. V minulosti se věnovaly tématům jako Big Data, Cloud Applications nebo Mobile Computing.