Dell představuje první hybridní cloudový systém. Nasazený je za méně než tři hodiny

Praha, 10. listopadu 2015 – Společnost Dell rozšiřuje své cloudové portfolio a představuje Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft, nové hybridní řešení prezentující technologii, vyvinutou spolu se společností Microsoft. Nový systém je cestou pro zákazníky, kteří chtějí přejít ke cloudu. K dispozici bude již v prvním kvartále příštího roku. (TZ)

Podle nedávného celosvětového průzkumu společnosti Dell mezi osobami s rozhodovacími pravomocemi na poli IT (ITDM) uvedlo 9 z 10 účastníků, že strategie hybridního cloudu je důležitá k dosažení Future-Ready Enterprise. Nedávno uveřejněný Dell Global Technology Adoption Index (GTAI 2015) ukázal, že 55 % organizací na celém světě používá více než jeden typ cloudu. GTAI 2015 také upřesňuje, že náklady a bezpečnost jsou největší překážky přijetí a implementace cloudu. Jako nejčastější bariéra pro zavedení hybridního cloudu je dále uváděna jeho složitost.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft nasazen za méně než tři hodiny

Po úspěšné exkluzivní spolupráci se společností Microsoft na Cloud Platform System Premium oznamuje Dell dostupnost Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft. Ten je postaven kolem nových standardů Microsoft Cloud Platform System. Úlohou nově představeného systému je mimo jiné také zbořit mýty o složitosti, ceně a celkové kontrole kolem hybridního cloudu.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft je prvním integrovaným, modulárním hybridním cloudovým řešením v odvětví. Nový systém nabízí funkce pro zjednodušení, automatické nasazení a údržbu. Má unikátní platební systém snižující rizika investic a neobvyklé hybridní cloudové řízení, kontrolu a automatizaci z Microsoft Azure nebo jiných cloudových prostředích.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft poskytuje zákazníkům:

  • Privátní cloud se stabilním přístupem k veřejnému cloudu Azure implementovaný za méně než tři hodiny a s minimálními výpadky. Sjednocený systém aktualizací je bezproblémový, plně automatizovaný a chytře rozdělený podle dění v okolí.
  • Vybudování a nastavení scénářů pro pracovní vytížení, flexibilní nasazení podnikových služeb a řízení modelů z několika cloudových prostředí prostřednictvím jedné konzole. To vše pomocí neobvyklé integrace s Dell Cloud Manager (DCM).
  • Jednotný, zjednodušený privátní cloud s veřejnou správou a kontrolou spotřeby přes Windows Azura Pack (WAP), Azure a ostatní cloudové služby.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft odpovídá zásadám CPS standardů a kombinuje optimalizovanou modulární infrastrukturu Dellu s přednastaveným softwarem Microsoft CPS, zahrnujícím osvědčené Microsoft služby Azure pro zálohování, obnovu místa a provozní přehledy. Doplňkové služby od Dellu zahrnují ProSupport a Managed Cloud Services.

Cloudová řešení Dellu a důležité milníky

Investice a inovace společnosti Dell v oblasti vývoje cloudových řešení podporují různorodé potřeby podnikových datových center a jejich zatížení, aplikace a operační systémy, mohou řešit nové požadavky zákazníků a trendy v odvětví, které jim umožňují najít hodnotu v cloudu, ať jsou v jakékoli fázi cesty ke cloudu. Dell představil nové produkty a milníky svého cloudového portfolia:

  • Nový Dell administrátor pro Office 365 umožňuje bezpečnou a efektivní kontrolu nad Office 365, SharePoint a OneDrive pro firmy prostřednictvím konsolidované, intuitivní konzole, která pomáhá správcům IT s lepší správou, podáváním hlášení a využitím stávajících platforem spolupráce s cílem zlepšit návratnost investic. IT správci mohou rozšířit svou správu nasazení i v prostorách u zákazníka na jeho vlastních zařízeních, což tvoří ideální adaptabilní platformou pro všechny druhy nasazení.
  • Nový Dell Foglight pro virtualizaci 8.3 poskytuje organizacím schopnost řídit výkon z virtuálních a fyzických vrstev serverů a optimalizovat je pro zvýšení výkonu soukromých cloudových prostředí se servery Dell, a to vše z jediného řídícího místa. Nová integrace Dell OpenManage Essentials s patentovanými analytickými nástroji ve Foglight pro virtualizaci umožňuje zákazníkům v reálném čase hledat vizuální spojení virtuálních pracovních úloh v serverovém prostředí. Stejně tak dovoluje hledat v historických přehledech, které mohou pomoci odhalit problémy s výkonem dříve, než by mohly mít dopad na podnikání.
  • Společnost Dell byla vybrána společností Markit, přední globální společností nabízející finanční služby, aby podpořila jejich novou platformu, Know Your Third Party (KY3P).
  • Dell Cloud Clinical Archive je největší cloudově založený a nezávislý klinický archív v odvětví a momentálně spravuje více než 10 miliard snímků a 100 milionů lékařských studií. Pochopení současných požadavků na IT, stejně jako potřeby pro budoucí objevy v oblasti zdravotní péče, jako je genomika, byly podnětem pro přesun zobrazovacích systémů do Dell Cloud Clinical Archive.
  • Kompletně upravovatelné cloudové řešení pro lékařské ordinace a poskytovatele pomohlo se snížením nákladů, řízením složitých zdravotnických IT systémů, s řešením požadavků na zabezpečení a výzvami spojenými se zvládnutím personálního zabezpečení pro stovky lékařů. Během posledních čtyř let Dell zdvojnásobil databázi lékařů z 21.000 uživatelů na 43.000 uživatelů a z 8,6 na 16,7 milionu přihlášení.

Odlišné platební podmínky pro Hybrid Cloud Systém pro Microsoft

Dell přidal do svého Scale Ready Payment Solutions portfolia nově Dell Cloud Flex Pay. Jde o unikátní prvek podporující zrychlení přijetí cloudových řešení pro zákazníky a je jedno, v jaké fázi nasazení cloudu se momentálně nacházíte. Platební řešení je k dispozici zatím pouze v USA.

Program Dell Cloud Flex Pay poskytuje zákazníkům vůbec první možnost nasadit Dell Hybrid Cloud systém pro Microsoft flexibilním a nákladově efektivním způsobem. Představené platební řešení je k dispozici pro Dell Hybrid Cloud systém pro Microsoft. Zákazníci tak mohou vyzkoušet výhody hybridního cloudu, aniž by se museli dlouhodobě zavazovat. Tato úleva od nákladů a rizik pomáhá prakticky vyzkoušet hybridní úroveň využití cloudu před realizací jeho nákupu.

Lidé, kteří mají ve společnosti vliv na rozhodování o IT, se mohou například setkat s výzvou, kdy bude nutné předvídat, jaká bude úroveň využití. Situace, jako jsou nedostatečná a neočekávaná poptávka, mohou zvýšit riziko investice a vést k přerušení služby místo navýšení finančních rozpočtů. Cloud Flex Pay eliminuje tato rizika, přerušení a nedostatky, které umožňují získat praktické zkušenosti osobám zodpovědným za IT a mít větší jistotu při plánování a správně rozdělit investice do budoucího cloudu.

Na konci počátečního šestiměsíčního období mají zákazníci několik možností, včetně možnosti rozšířit vyhodnocovací období, pokračovat s využívaným řešením, vrátit ho nebo převzít jeho vlastnictví.

Dostupnost

Nový Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft bude v České republice k dispozici v prvním kvartále příštího roku. Platební řešení Cloud Flex Pay je k dispozici zatím pouze v USA.

 

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz