Cisco ocenilo nejlepší partnery v roce 2015

Celkem 12 partnerských společností si odneslo ceny z letošního ročníku ocenění Cisco Partner roku. Ocenění si odnesli partneři za realizaci výjimečných projektů, nárůsty prodejů, vynikající spolupráci či za celkový přístup k technologiím. (TZ)

Praha 10. listopadu 2015 – V rámci Partnerských dní ocenila společnost Cisco nejlepší partnery v roce 2015. Tak jako každý rok, i letos byla největší pozornost věnována zejména projektům, které umožňují zákazníkům nejlépe zvládnout nové výzvy. Ty před ně staví změny, kterými prochází nejen svět informačních technologií, ale i celá společnost.

„Nacházíme se v éře digitální revoluce a informační technologie jsou pro řadu firem dnes již nezbytnou podmínkou k tomu, aby se udržely na trhu a mohly fungovat,“ uvádí Ivo Němeček, regionální manažer společnosti Cisco ČR a dodává: „Firmy dnes čelí stále větším výzvám a technologie jim mohou pomoci je zvládnout. To ale klade obrovské nároky na naše partnery, kteří pomáhají uvést zákaznické projekty v život a bez jejichž nasazení a znalostí by je nebylo možné realizovat.“

Hned ve dvou kategoriích byly letos oceněny projekty realizované pro resort Ministerstva dopravy. Ocenění Projekt roku si odnesla společnost Clarystone za dodávku datových a přenosových technologií pro Kontrolně analytické centrum řízení dopravy, které spadá do kompetence Správy železniční dopravní cesty, státní organizace. Přes technologie Cisco tak bude probíhat elektronická komunikace dispečerů a přenos velkých objemů dat v rámci železniční infrastruktury po celé České republice.

V kategorii IoT pak získala ocenění společnost Simac Technik ČR, která s Českými drahami spolupracuje na zajištění internetového propojení ve vlacích. Projekt využívající wi-fi infrastrukturu společnosti Cisco musel mimo jiné zajistit konektivitu s využitím více mobilních operátorů, aby byla zajištěna co nejvyšší dostupnost a kvalita připojení po celou dobu jízdy vlaku. Zároveň bylo nutné zajistit nejen dostatečnou kapacitní síť uvnitř jednotlivých vagónů, ale i propojení jednotlivých přístupových bodů mezi vagóny. Díky tomu mohou mezi nimi cestující procházet, aniž by došlo k přerušení spojení.

Kategorii Collaboration ovládla společnost Soitron. Ta získala ocenění za nasazení systémů pro vzdálenou spolupráci ve společnosti DataSpring. Tento poskytovatel tak mohl nabídnout novou službu cBridge. Zákazníci společnosti DataSpring tak mohou získat nástroje pro vzdálenou spolupráci společnosti Cisco formou služby a zpřístupnit je tak i menším a středním firmám, pro které byly doposud tyto nástroje finančně náročné. „Snažíme se našim zákazníkům vždy nabízet něco navíc. Uvědomujeme si že, tlak na úspory a zvýšení efektivity práce s sebou nese i zvýšený zájem o služby jako je cBridge,“ uvádí David Lukeš, provozní a technický ředitel společnosti DataSpring a dodává: „Kombinace technologií Cisco a zkušeností i podpory ze strany společnosti Soitron nám pomohla celý projekt zvládnout a nabídnout našim zákazníkům produkt, jaký potřebují.“

Ocenění za oblast datových center si odnesla společnost Intercom Systems, která se nedávno zařadila mezi Gold partnery Cisco. Několik úspěšných cloudových projektů a výrazná aktivita v této oblasti pak vynesla ocenění ve stejnojmenné kategorii společnosti Cloud4Com. Alef Distribution získal ocenění v kategorii Distributor roku, jeho sesterská společnost Alef Nula pak bodovala v segmentu poskytovatelů služeb. Za úspěšné působení v oblasti veřejného sektoru byla oceněna společnost ICZ, v oblasti komerčního sektoru Dimension Data Czech Republic a v kategorii velkých zákazníků pak společnost Anect.

Cenu v kategorii joint marketing si z letošních partnerských dnů odnesla společnost MHM Computer, prodejní kategorii pak ovládla společnost Salto.

Všem oceněným partnerům společnost Cisco gratuluje a děkuje jim za jejich podporu, nasazení i nadšení, s jakým pomáhají měnit současný svět na cestě k digitální ekonomice.

Ocenění v jednotlivých kategoriích

 • Distributor – ALEF Distribution CZ, s.r.o.
 • Service Provider Segment – ALEF NULA, a.s.
 • Enterprise Customer Segment – ANECT a.s.
 • Cloud Provider – Cloud4com, a.s.
 • Commercial Segment – Dimension Data Czech Republic s.r.o.
 • Collaboration – SOITRON s.r.o.
 • Joint marketing – MHM computer a.s.
 • Data Center – INTERCOM SYSTEMS a.s.
 • Public Customer Segment – ICZ a.s.
 • IoT – Simac Technik ČR, a.s.
 • Sales Excellence – SALTO spol. s r. o.
 • Projekt roku – Clarystone s.r.o.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.