Společnost HP Inc. spojuje výkon a styl v první pracovní stanici na světě se čtyřjádrovým procesorem a certifikací Ultrabook

PRAHA, 27. listopadu 2015 – HP Inc. potvrzuje svoji pozici lídra na trhu pracovních stanic a roli inovátora představením počítače HP ZBook Studio, vůbec první pracovní stanice na světě se čtyřjádrovým procesorem a certifikací Ultrabook™ (1). HP ZBook Studio s úhlopříčkou 15,6“ (39,6 cm) je výkonný stroj pro profesionály na cestách, který revolučním způsobem mění design pracovních stanic a stává se nejtenčím a nejlehčím modelem s plným výkonem, který kdy HP uvedlo na trh. (TZ)

HP ZBook Studio zúročuje zkušenosti, které společnost HP získala za 30 let vývoje pracovních stanic, obsahuje „DNA“ série HP Z a podstoupil náročné testování, které bylo součástí vývoje systému.

„Jakožto první pracovní stanice se čtyřjádrovým procesorem a certifikací Ultrabook na světě je ZBook Studio perfektní kombinací chytrosti, krásy a odolného dílenského zpracování typického pro pracovní stanice HP Z,” říká Gwen Coble, ředitelka divize Commercial Solutions and Retail Solutions pro oblast EMEA ve společnosti HP Inc. „Počítač ZBook Studio podstoupil 120 000 hodin testování a obsahuje množství zcela nových vylepšení funkcionality pracovních stanic – procesory Intel XEON s ECC pamětí, rozhraní Thunderbolt 3, pevný disk Z TurboDrive G2, bezpečnostní funkce HP Sure Start a displej DreamColor s rozlišením 4K a širokým barevným rozsahem.”

 

Při hmotnosti začínající na pouhých 2 kg (2) a tělu tenkém jen 18 mm je počítač HP ZBook Studio možné nakonfigurovat tak, aby vyhovoval jak potřebám byznysu, tak i lidem, kteří jsou stále v pohybu; a to díky možnosti volby paměti, procesoru, grafiky a dalších parametrů. Model obsahuje procesory Intel® Core™ nebo Xeon® (3), duální 1TB(4) pevný disk HP Z Turbo Drive G2(5)(6)  pro celkové úložiště až 2 TB, až 32 GB ECC paměti (7), dvě rozhraní Thunderbolt™ 3, dva chladicí větráky a volitelný dotykový displej HP DreamColor v rozlišení UHD nebo FHD.(5)(6)  Výběr profesionální grafiky NVIDIA® Quadro® M1000M 2 GB GDDR5 nebo Intel® HD graphics 530 umožňuje počítači HP ZBook Studio, aby si poradil i s graficky náročnými operacemi.

Společnost HP také představila další tři modely mobilních pracovních stanic HP ZBook. Třetí generace produktů je proti svým předchůdcům znatelně tenčí a lehčí a může se pochlubit takovým výkonem, inovacemi a spolehlivostí, které zákazníci očekávají od společnosti, jež navrhuje vše od běžeckých bot a závodních automobilů až po animované postavičky a hlubokomořské ponorky.

 • HP ZBook 15u – přináší výkon pracovní stanice za nízkou cenu a v kompaktním provedení. Díky úhlopříčce displeje15,6“ (39,6 cm) je perfektní kombinací mobility a cenové dostupnosti. Tato pracovní stanice s certifikací Ultrabook™(8) může být vybavena až 32 GB paměti, profesionální grafickou kartou AMD FirePro™ s 2 GB vlastní paměti, pevným diskem HP Z Turbo Drive G2 s celkovým úložištěm 1,5 TB a dotykovým displejem v rozlišení FHD.
 • HP ZBook 15 – nová generace nejprodávanějších mobilních pracovních stanic na světě (9). Tento tenký, lehký a přenosný stroj byl zcela přestavěn a je nyní o 27 procent tenčí a o 7 % lehčí než předchozí generace. Pracovní stanice HP ZBook 15 s displejem o úhlopříčce 15,6“ (39,6 cm) se může pochlubit až 27 % (10) zvýšením výdrže baterie v porovnání s předchozími generacemi a je vybaven procesorem Intel® Core™ nebo Xeon®, 64 GB ECC paměti, duálním pevným diskem 1 TB HP Z Turbo Drive G2 pro celkové úložiště až 3 TB, dvěma rozhraními Thunderbolt 3, a volitelným dotykovým displejem HP DreamColor v rozlišení UHD nebo FHD.
 • HP ZBook 17 – pracovní stanice s displejem o úhlopříčce 17,3“ (43,9 cm) nyní nabízí až 67 % (10) prodloužení výdrže baterie a je rovněž o 25 % tenčí a o 11 % lehčí než její předchůdci. Je vybavena procesorem Intel Core nebo Xeon, až 64 GB ECC paměti, duálním pevným diskem 1 TB HP Z Turbo Drive G2 pro celkové úložiště až 4 TB, dvěma rozhraními Thunderbolt 3 a volitelným dotykovým displejem HP DreamColor v rozlišení UHD nebo FHD. Počítač ZBook 17 také nabízí podporu grafikám NVIDIA až do modelu M5000M Quadro s 8 GB vlastní paměti.

Modely HP ZBook Studio, HP ZBook 15 a 17 obsahují nové profesionální grafické karty NVIDIA® Quadro®, které poskytují téměř dvojnásobný výkon oproti grafikám předchozí generace. Tyto systémy také nabízejí zákazníkům možnost zvolit si z grafik Intel® Iris™ Pro Graphics P580, Intel HD graphics P530 nebo Intel HD graphics 530.

Všechny mobilní pracovní stanice HP ZBook úspěšně absolvovaly test odolnosti a spolehlivosti MIL-STD 810G (11). HP ZBook-y mají také předinstalovaný software HP Remote Graphics Software pro spolupráci na dálku, HP Performance Advisor pro optimalizaci výkonu a HP Velocity pro spolehlivější a rychlou síťovou komunikaci.

K pracovním stanicím HP ZBook je nabízen i nový HP ZBook Dock s rozhraním Thunderbolt™ 3. Uživatelé mohou připojit až 10 zařízení najednou prostřednictvím portů včetně rozhraní Thunderbolt 3 (podporující DisplayPort 1.2, USB 3.1 Gen 2 a PCIe), čtyřikrát USB 3.0, RJ-45, VGA, combo audio a dva DisplayPorty navíc.

„Produkty HP ZBook mají významné výhody po stránce spolehlivosti a jsou navrženy, aby prošly testy navrženými dle vojenských standardů a vydržely 120 tisíc hodin testovacího procesu,” říká Ron Rogers, viceprezident a vedoucí vývoje divize pracovních stanic a tenkých klientů ve společnosti HP Inc. „K predikci spolehlivosti a zlepšení výkonu produktu využívá HP techniky fyziky selhání. Tento konstruktérský přístup zaručuje koncovým uživatelům ty nejspolehlivější pracovní stanice dostupné na trhu.”

Cena a dostupnost

 • Model HP ZBook Studio bude v České republice dostupný v lednu 2016 za ceny od 28900 Kč bez DPH.
 • Modely HP ZBook 15, HP ZBook 15u a HP ZBook 17 budou v České republice dostupné počátkem února 2016. Ceny jsou k dispozici na vyžádání.

O společnosti HP Inc.

Společnost HP Inc. Vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP (NYSE: HPQ) naleznete na http://www.hp.com.

 1. Založeno na interní analýze všech modelů mobilních pracovních stanic od všech výrobců s ročními prodeji v objemu větším než 200 tisíc kusů k 29. říjnu 2015 vybavených čtyřjádrovými procesory a s certifikací  Ultrabook společnosti Intel.
 2. Hmotnost se liší v závislosti na konfiguraci.
 3. Vícejádrové procesory mají zvýšit výkon jistých softwarových produktů. Ne všichni zákazníci či všechny softwarové aplikace mohou z této technologie těžit. Výkon a taktovací frekvence se liší v závislosti na aplikační zátěži a konkrétní hardwarové a softwarové konfiguraci. Číslování Intelu není ukazatelem vyššího výkonu.
 4. Pro pevné disky platí GB = 1 miliarda bajtů a TB = 1 bilion bajtů. Skutečná formátovaná kapacita je menší. Až 16 GB (pro Windows 7) a až 30 GB (pro Windows 8.1) ze systémového disku je rezervováno pro software na obnovení systému.
 5. Prodávány samostatně či jako volitelná funkce.
 6. Varianty s DreamColor a dotykovým displejem by měly být dostupné v polovině roku 2016. Všechny specifikace reprezentují typické specifikace poskytnuté výrobci komponent společnosti HP; skutečný výkon se může lišit a může být nižší nebo vyšší.
 7. ECC paměť je volitelnou funkcí dostupnou v konfiguracích s procesory Intel® Xeon™.
 8. Ne všechny modely splňují podmínky certifikace Ultrabook.
 9. Zdroj: zpráva IDC WW WS Historical Tracker 2015Q2
 10. Srovnání benchmarků platforem HP G2 (MM07) a HP G3 (MM14). Výdrž baterie se liší v závislosti na řadě faktorů včetně modelu produktu, jeho konfigurace, nainstalovaných aplikací, funkcí, používání, bezdrátové funkcionality a nastavení řízení spotřeby energie. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje časem a užíváním. Další podrobnosti naleznete na www.bapco.com
 11. Test MIL STD 810-G je v průběhu a nemá demonstrovat vhodnost pro požadavky zakázek Ministerstva obrany Spojených států amerických ani pro vojenské využití. Výsledky testování negarantují budoucí výkon za těchto testovacích podmínek. Oprava/výměna při poškození v podmínkách testu MIL STD nebo jakékoli jiné nechtěné poškození vyžaduje volitelnou službu HP Accidental Damage Protection.
Tagged