Nová generace mobilního bankovnictví v KB přichází od Cleverlance

Praha, 9. prosince 2015 – Díky Cleverlance má nyní Komerční banka novou generaci Mobilní banky Business určené pro firmy a podnikatele. Tím se rozroste skupina více než 200 tisíc stávajících uživatelů mobilní aplikace umožňující on-line přístup a obsluhu  bankovních účtů a dalších bankovních produktů. Komerční banka se tak stala jednou z mála bank na českém trhu, které nabízejí řešení mobilního bankovnictví určené pro koncové zákazníky i malé a střední firmy. (TZ)

Co přináší klientům nová Mobilní banka Business? Najdete zde standardní funkce:

  • okamžitý přehled o zůstatcích,
  • zadávání a odesílání plateb v Kč včetně možnosti načtení platby přes QR kód,
  • náhledy na všechny typy účtů (běžné, spořicí, termínované, úvěrové),
  • historie všech účtů,
  • kompletní správa šablon platebních příkazů a
  • Touch-ID pro přístup do aplikace.

Vedle těchto běžných nástrojů přináší novinka například:

  • víceúrovňovou autorizaci všech plateb předpřipravených z internetového bankovnictví MojeBanka,  MojeBanka Business, Profibanka a Přímý kanál (platby, dávky, platby s individuálním FX kurzem),
  • kompletní přehled účtů více subjektů (společností) a
  • automatické notifikace přímo v mobilním telefonu nebo tabletu o připravených platbách k autorizaci a mnohé další.

Samozřejmostí je také sdílení informací s internetovým bankovnictvím a velmi jednoduché, srozumitelné a intuitivní ovládání. Novou aplikaci Komerční banky „Mobilní banka Business“ lze snadno stáhnout v české i anglické verzi přes App Store a následně – během ledna 2016 – také na Google Play. Verze pro platformu Windows Mobile 10 a Windows 10 je plánována k uvolnění v průběhu roku 2016.

Úloha Cleverlance spočívala v kompletní dodávce návrhu, designu a vývoje aplikace na platformě iOS včetně serverové části spolu s její integrací do bankovních systémů.

„Komerční banka letos masivně investovala do ochrany klientů před phishingovými útoky a zároveň jsme zahájili sérii inovací našich bankovních aplikací pro chytré telefony. Letošním vrcholem je zcela nová generace Mobilní banky Business, která všem podnikajícím klientům umožňuje nepřetržitý přístup k firemním účtům a v jakémkoli čase, z jakéhokoli místa, tyto účty jednoduše obsluhovat,“ uvedl Mojmír Prokop, manažer Distribučních kanálů a Customer Intelligence v KB.

„Cleverlance se podílí na vývoji mobilního bankovnictví pro KB od roku 2005. Realizace aplikace pro business segment ve zcela novém inovativním designu byla pro nás velkou výzvou a jsem rád, že se nám opět podařilo dodržet vysokou kvalitu našich služeb, na kterou je KB od nás zvyklá,“ uvedl Petr Škoda, Key Account Manager společnosti Cleverlance.

O Komerční bance, a.s.

KOMERČNÍ BANKA je jedinou českou veřejně obchodovanou bankou. K 30. září 2015 měla KB 42 990 akcionářů, z toho 37 799 fyzických osob z České republiky. Komerční banka udržuje solidní úroveň kapitálu a likvidity i ve srovnání se zvýšenými kapitálovými požadavky České národní banky pro systémově důležité finanční instituce a je připravena na splnění požadavků regulačního rámce Basel 3 zaváděných postupně od roku 2014. KOMERČNÍ BANKA je jednou z nejefektivnějších univerzálních bank ve střední Evropě. Poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Celkem 8 416 zaměstnanců skupiny Komerční banky obsluhuje 2,5 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 396 obchodních míst v celé České republice. KB nyní provozuje 766 bankomatů. Jeden z kanálů přímého bankovnictví využívá 1,3 milionu klientů. KB je součástí skupiny Société Générale.
www.kb.cz

O Cleverlance Enterprise Solutions, a. s.

Společnost Cleverlance je přední český dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční, telekomunikační a veřejný segment. Hlavní nabídkou společnosti je podpora obchodních procesů a nových služeb zákazníků díky efektivní implementaci SW řešení. Tým Cleverlance tvoří více než 500 specialistů se znalostmi v oblastech obchodních konzultací a analýzy, návrhu, vývoje a implementace informačních systémů, projektového řízení, testování a QA, informační bezpečnosti, technické podpory a kompletního outsourcingu informačních systémů. Dceřiné společnosti TrustPort a AEC rozšiřují portfolio o služby v oblasti bezpečnosti informačních systémů a špičkové bezpečnostní produkty, společnost CTS pak v oblasti investičního bankovnictví.

Více informací o skupině Cleverlance Group najdete na adrese: www.cleverlance.com.

​https://twitter.com/cleverlance

https://www.facebook.com/#!/Cleverlance