Kultovní kalendář Pirelli se vydražil v jubilejní aukci na iDNES.cz za 158 tisíc korun

Na portálu iDNES.cz se letos konal už patnáctý ročník charitativní aukce slavného kalendáře Pirelli, který se vždy tiskne v omezeném množství a není určen k prodeji. Autorkou fotografií 43. edice je Annie Leibovitz. V aukci ho vydražil obdivovatel této fotografky. Dražbu zaštítila Nadace Agrofert a výtěžek ve výši 158 tisíc korun půjde tradičně ve prospěch Masarykova onkologického ústavu v Brně. (TZ)

„Pomoc a podpora, především v adventním čase, by měly být samozřejmostí. Jsem ráda, že díky dlouhodobým a smysluplným projektům, můžeme i tentokrát společně s Nadací Agrofert a s Pirelli Česká republika podpořit onkologicky nemocné pacienty,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Česko a Slovensko.

Masarykův onkologický ústav v Brně peníze použije na nákup ozařovacího lůžka pro pacienty s akutní leukemií.

„Děkujeme vítězi aukce i všem dalším, kteří se do dražby zapojili. Aukce kalendáře Pirelli má na  iDNES.cz dlouhou historii a těší nás, že i letos jsme ji mohli redakčně podpořit a přispět k dobré věci,“ dodává zástupce šéfredaktora iDNES.cz Tomáš Ventura.

Všechny dražby na iDNES.cz včetně té letošní vynesly dohromady už celkem přes 3 320 000 korun. Nejdráže se kalendář Pirelli vydražil na iDNES.cz před devíti lety, za jeho edici pro rok 2007 dal vítěz 501 tisíc korun.