Synology uvádí DiskStation DS416j

Výkonný 4šachtový NAS server za dostupnou cenu. Výborný pro domácnosti pro sdílení rodinných dat a multimédií. (TZ)

002

Tchaj-pej, Tchaj-wan – 7. ledna 2016. Synology® Inc. dnes oficiálně uvedlo DiskStation DS416j, cenově dostupný 4šachtový NAS server, který je navržen pro zefektivnění správy dat domácím uživatelům včetně sdílení jejich multimédií.

„Lidé jsou dnes zahlceni fotografiemi, videi a dalším digitálním obsahem více než kdykoliv předtím, což znamená potřebu bezpečného centrální úložného místa, které umožní jednoduchý přístup i další sdílení“ řekl Jason Fan, produktový manažer v Synology Inc. „4šachtový DS416j přichází s bohatou nabídkou aplikací a masivní kapacitou a uživatelé si tak mohou vychutnat multimediální streaming či okamžitou synchronizaci dat do cloudu za velmi dostupnou cenu.“

Vybaven dvoujádrovým procesorem je DS416j schopen poskytnout vysoký výkon přesahující 112 MB/s pro čtení a 101 MB/s pro psaní při RAID 5 uspořádání v prostředí Windows®. Uživatel tak pocítí nárůst o téměř 37% v porovnání s předchozím modelem. Zabudovaný procesor s plovoucí desetinnou čárkou dále urychluje celkový výkon, jež oceníte např. při rychlejším generování miniatur fotografií uložených na NAS serveru. Samozřejmostí je pak USB 3.0 port, který umožňuje rychlé propojení s externími disky a řadou dalších zařízení.

Pro optimální uživatelský zážitek je DS416j take osazen nastavitelnými LED kontrolkami na předním panelu, jejichž jas lze programovat a nastavit dle časového plánu. Spotřeba elektrické energie je u DS416j pouhých 21,6 W při plném provozu a méně než 12,75 při hibernaci pevných disků.

DS416j běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu aplikací pro lepší produktivitu vaší práce, ale také úplně nový zážitek z multimédií. S DSM můžete snadno synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na DLNA televizorech či přes AirPlay® a Chromecast™ zařízení, ale také vytvořit domácí monitorovací systém. Synology bylo oceněno „PC Mag Business Choice Award 2013“ a získalo nejvyšší hodnocení v každém parametru testu včetně spolehlivosti, celkové spokojenosti, hodnoty a šanci na další doporučení.

Dostupnost
Synology DiskStation DS416j je nyní dostupný celosvětově.

Synology v kostce

Společnost Synology vytváří síťová datová úložiště, řešení pro IP monitoring a síťové prvky, jež přetváří způsob, jakým lidé spravují data, monitoring i síťové prvky v éře cloudu. Synology plně využívá výhod nejnovějších technologií, aby mohla poskytnout podnikům a domácím uživatelům spolehlivé a cenově dostupné řešení centralizovaného ukládání a zálohy dat, jejich sdílení a přístupu k nim na bez ohledu na platformu či polohu. Synology si klade za cíl dodávat výrobky s průkopnickými funkcemi a nejlepší zákaznickou podporou ve své třídě.