E-shop VašeČočky.cz v roce 2015 utržil 600 mil. Kč a právě otevřel Bulharsko jako 14. zemi

Praha, 23. února 2016 – Obrat největšího českého prodejce kontaktních čoček VašeČočky.cz dosáhl za loňský rok 600 milionů korun, což je o 100 milionů Kč více než v roce 2014. Za růstem mimo jiné stojí úspěšná expanze do zahraničí. Ta pokračuje i v letošním roce. Čerstvě spuštěné Bulharsko je 14. zemí, kde obchod působí. (TZ)

Obrat za rok 2015 znamená 20% růst oproti roku 2014, kdy e-shop utržil půl miliardy Kč. Růst se podařil navzdory řecké krizi, která dlouho oddalovala otevření e-shopu v této zemi. Nakonec se v minulém roce VašeČočky.cz rozšířily nejen do Řecka, ale také do Rumunska. Zahraniční trhy tvoří cca 90 % z celkového obratu společnosti.

„Uspět v rámci Evropské unie není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Například německý trh je velmi protekcionistický a zákazníci se dost liší od těch českých. A expanzi do Polska jsme nakonec zavrhnuli, protože jsou tam příliš nízké ceny a vysoká konkurence,“ vysvětluje ředitel VašeČočky.cz Jiří Urban. Do budoucna e-shop plánuje expanzi na trhy mimo EU. Vše je připraveno pro rozšíření na Ukrajinu a do Ruska, kvůli nestabilní geopolitické situaci však obchod s otevřením poboček v těchto zemích čeká.

Nejnovějším přírůstkem v expanzi do zahraničí je právě otevřený bulharský e-shop. „Do Bulharska jsme vstoupili, protože je to podobně jako Rumunsko rychle rostoucí trh. Nákupy na internetu jsou zde na vzestupu a my chceme být u toho,“ vysvětluje Jiří Urban.

E-shop VašeČočky.cz se specializuje výhradně na prodej kontaktních čoček a jejich příslušenství. Cílem pro letošní rok je růst okolo 20 % a upevnění pozice na stávajících trzích.

O VašeČočky.cz

VašeČočky.cz jsou největší český e-shop s kontaktními čočkami. Vybírat zde můžete z nejširší nabídky kontaktních čoček ve střední Evropě. V sortimentu najdete všechny druhy dioptrických i barevných čoček od oblíbených značek jako Acuvue, SoftLens, PureVision a desítek dalších. Na jednom místě mohou nositelé kontaktních čoček nakoupit také veškeré příslušenství od roztoků, očních kapek až po kosmetiku pečující o oči.

E-shop s ročním obratem 500 mil. Kč působí ve 13 evropských zemích. Jen v České republice vyřídil za minulý rok přes 78 000 objednávek. www.vasecocky.cz