Pražané milují italskou kuchyni. 352 italských restaurací na území Prahy je toho důkazem!

Praha, 31. března 2016 – Dobré jídlo je základ dobrého pocitu a Praha dokáže vyplnit gastronomická přání všeho druhu. V systému 2GIS uživatelé naleznou široký výběr restaurací a díky chytrým filtrům si snadno vyberou tu správnou. Italské restaurace jsou například rozšířené po celém světě, Praha jich má 352, Moskva 341 a třeba v Santiagu de Chile italské speciality servírují v 83 podnicích.  (TZ)

Informační systém s mapou 2GIS funguje ve více než 288 městech v 9 zemích světa. Zájemci v těchto lokalitách mají k dispozici chytré filtry, které jim usnadní výběr nejlepší restaurace pomocí různých kritérií. Po zadání hesla „restaurace“ získají informace o více než 3 000 podnicích na území Prahy, pokud pak ve filtru zvolí italskou kuchyni, mohou si vybrat z 352 restaurací nabízejících italské speciality.

Češi obsazují 3. místo na pomyslném žebříčku milovníků italské kuchyně, protože jak vyplývá z údajů systému 2GIS, zdaleka největší procento italských restaurací ze všech systémem zmapovaných měst má Petrohrad, italských je celých 19 %. Na druhém místě by se umístila Moskva, kde z celkového počtu 2 824 restaurací je italských 341. V Santiagu de Chile je tento poměr 1431 vs. 83, v kyperském městě Lemesos 405 ku 19 a například v Dubaji nabízí italskou kuchyni pouhých 179 podniků z 8 455.

Inteligentní filtry umí vyhledat nejen zaměření restaurace, ale také zda je ne/kuřácká, disponuje dětským koutkem, zda v ní můžete platit kartou nebo jestli má své webové stránky. Možností je ale daleko více. Předností systému 2GIS oproti ostatním vyhledávacím službám je, že funguje i offline. Stačí si stáhnout aplikaci do chytrého zařízení a ani při výpadku sítě uživatel nezabloudí.

O 2GIS

2GIS je městský informační systém provozovaný stejnojmennou společností. Aktuálně zahrnuje více než 280 měst v 9 zemích světa včetně metropole České republiky. Díky 2GIS získají obyvatelé i návštěvníci Prahy informace o lékárnách, bankomatech, kadeřnictvích, restauracích, klubech, kinech, divadlech, vysokých školách, úřadech, policii a mnoha dalších organizacích.

Mapa 2GIS obsahuje detailní vyznačení silnic, chodníků a stezek s nejstaršími budovami i novostavbami. Součástí je také vyhledávání optimální trasy pro cestování MHD i autem. V adresáři se zobrazují podrobné informace o organizacích včetně kontaktních údajů, vstupů do budov a nejbližšího parkování, které několikrát do roka aktualizují specialisté společnosti 2GIS.

Systém 2GIS lze používat online na webových stránkách www.2gis.cz. Všechny funkce a mapy jsou dostupné i bez připojení k internetu prostřednictvím aplikace pro počítače, smartphony a tablety. Aplikace 2GIS je zdarma ke stažení přes App Store, Google Play, BlackBerry World a Windows Phone Store.