Michal Minarovič přechází z Kentica do NetDirectu, postará se o vstup firmy na nové trhy

Dlouholetý obchodní ředitel společnosti Kentico Software, Michal Minarovič (38), je novou posilou společnosti NetDirect, která patří mezi největší výrobce e-shopů v ČR. V nově vytvořené pozici Business Development Director bude mít na starost především vstup firmy na nové trhy.   (TZ)

Michal Minarovič pracoval 8 let jako obchodní ředitel ve společnosti Kentico Software, kde mimo jiné řídil obchodní oddělení pro oblast EMEA a Jižní Ameriky. Několik měsíců působil také ve Velké Británii, kde pod jeho vedením dosáhla pobočka Kentico Software důležitého rozvoje a významného tržního růstu. Mezi jeho nejsilnější stránky patří vysoká znalost webových technologií a nových trendů stejně jako bohaté zkušenosti z jednání se zákazníky z více než 80 zemí po celém světě.

Do NetDirectu nastupuje od začátku dubna na pozici Business Development Director. Jeho hlavními úkoly bude expanze společnosti na zahraniční trhy a hledání nových akvizičních příležitostí. „NetDirect je dynamicky rostoucí společnost s nadnárodními ambicemi. Oslovil mě jejich inovativní přístup
i přímočarost,“ komentuje své rozhodnutí Minarovič, mezi jehož zájmy patří gastroturistika, hudba
a rodina. Je ženatý a má dvě malé děti.

„Michal Minarovič patří ve svém oboru mezi nejzkušenější odborníky v republice. Jsme rádi, že se rozhodl spojit své jméno právě s NetDirectem a bude se podílet na jeho dalším rozvoji,“ říká k nové posile Petr Kymlička z BDO Advisory, která je spoluvlastníkem NetDirectu.

NetDirect v loňském roce představil hned několik zásadních inovací. V létě spustil jako první novou revoluční platformu pro e-shopy s integrovanou personalizací. Na podzim kompletně redesignoval web e-shopového řešení FastCentrik, představil jeho nové funkce a rozšířil zákaznickou podporu. Aktuálně společnost testuje nově spuštěný engine pro velká e-shopová řešení běžící na systému ShopCentrik.

O společnosti NetDirect:

Společnost NetDirect je dodavatelem e-shop řešení a e-business aplikací s významným tržním podílem na českém i slovenském trhu. V portfoliu má v současné době více než 2,300 aktivních klientů, mimo jiné Jablotron, Astratex, Snowbitch či Expert Elektro. Společnost NetDirect zaměstnává ve dvou pobočkách v Praze a Ostravě okolo 60 zaměstnanců. Je nositelem významných ocenění v oboru jako např. tří prvních míst na světové konferenci WPC09 v USA v roce 2009 nebo ocenění 2010 Microsoft Country Partner of the Year Award na WPC10.