Ness dodal O2 nový moderní účtovací systém

Praha – 6. dubna 2016 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, dokončil pro mobilního operátora O2 rozsáhlou dodávku Oracle Communication Network Charging and Control System. Jde o nový moderní systém účtování telekomunikačních služeb v reálném čase pro držitele předplacených karet. Těch je u O2 CZ, O2 SK a u návazných virtuálních operátorů celkem asi 5 miliónů. O2 je největším integrovaným poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. (TZ)

„Naším cílem bylo získat řešení, které by nám umožnilo podstatně urychlit proces zavádění nových telekomunikačních produktů a služeb v souvislosti se změnami v systému účtování. Zároveň předpokládáme výrazné snížení provozních nákladů a minimalizaci chyb v účtování služeb a případných reklamací,“ říká Michal Dvořák, ředitel, divize IT & Operations.

Projekt byl realizován ve spolupráci se společností Oracle a odborníci Ness Technologies implementaci navrhli a realizovali tak, aby dopady na zákazníky a provoz byly nulové, ale přitom operátorovi umožnili okamžité nasazení nově plánovaných služeb.

„Přestože s O2 spolupracujeme dlouhodobě a implementovali jsme jim už řadu úspěšných řešení, zakázku jsme si museli vybojovat ve výběrovém řízení. Zhruba do roka jsme zvládli zavést toto moderní billingové řešení pro O2 v České republice i na Slovensku a současně i pro navázané virtuální operátory v obou zemích – Tesco Mobile, Gorila a Vinatel,“ říká Martin Silvička, ředitel divize Public & Communication, Ness Technologies. „Ness odpovídal za projektové řízení a implementaci produktového řešení i za dodávku technologií Oracle,“ dodáva Silvička.

O2 plánuje úspěšné řešení využít i pro účtování telekomunikačních služeb u svých smluvních zákazníků.

O Ness Technologies

Ness Technologies jako partner v oblasti business procesů a technologií od roku 1990 dosáhl v regionu střední a východní Evropy silné tržní pozice. Na českém trhu patříme k lídrům v oblasti business a IT služeb. Specializujeme se na business konzultace ve spojení s vývojem softwarových produktů a aplikací, systémovou integrací a outsourcingovými službami. Stavíme na rozsáhlých zkušenostech z úspěšných projektů, špičkových odbornících a unikátním know-how. Pro naše zákazníky rozvíjíme nové obory podnikání a ověřené postupy pak exportujeme do dalších zemí regionu EMEA. S více než 1 000 odborníky v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku spojujeme výhody globálního know-how a znalosti místního trhu. Více na www.ness.cz