Tahouny v adopci mobility v regionu CEE budou podniky vyrobní sféry, bankovnictví a maloobchodu

Praha, 7.dubna, 2016- Nový Mobility Spending Guide publikovaný společností International Data Corporation (IDC) odhaduje, že výdaje na mobilitu ve střední a východní Evropě (CEE) dosáhne 82,5 miliard $ v roce 2019, což představuje 15,3% výdajů mobility v Evropě, na Středním východě av Africe (EMEA ). Globální firemní a spotřebitelské výdaje na mobilní zařízení, software a služby dosáhnou celkem 1,8 bilionu $ v roku 2019. (TZ)

Mobilita je jedním ze čtyř pilířů IDC 3. platformy, nejnovější generace nastupujících technologií, které transformují celé odvětví. IDC sleduje vývoj na trhu mobility napříč regiony a na základě shromážděných údaju vytvořila nový Worldwide Semiannual Mobility Spending Guide. Tato data poskytují přehled firemních a spotřebitelských výdajů na hardware, software a služby, a to napříč odvětvími, podle region, podle jednotlivých hlavních trhů a podle velikosti firem.

CELÉ ZNĚNÍ TISKOVÉ ZPRÁVY

O IDC – IDC je jedna z nejvýznamnějších světových analytických a poradenských společností. Poskytuje průzkumy a analýzy trhu, předpovídá vývoj a trendy v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a pořádá odborné konference. Zaměstnává přes 1000 analytiků a pokrývá výzkumem více než 110 zemí světa. Již přes 50 let se spoléhají manažeři úspěšných ICT firem, investoři i organizace veřejného sektoru na informace a doporučení IDC při rozhodování o investicích do IT a tvorbě úspěšných obchodních strategií. Společnost IDC je součástí mezinárodní skupiny IDG, která se zabývá publikační činností, výzkumem trhu a organizováním odborných konferencí v oblasti informačních technologií. Další informace naleznete na idc-czech.cz, idc-cema.com, idc.com.