Na veletrhu drupa 2016 prezentuje Epson řadu svých nejmodernějších profesionálních produkčních inkoustových a průmyslových tiskáren

Nejnovější řešení poskytují prvotřídní kvalitu, produktivitu a rychlou návratnost investic, pro širokou škálu kreativních aplikací s přidanou hodnotou. Demonstrují závazek společnosti Epson k trvalému zlepšování a technologickému rozvoji. (TZ)

26. dubna 2016 – Na veletrhu drupa 2016 představí společnost Epson řadu svých nejmodernějších profesionálních produkčních inkoustových a průmyslových tiskáren pro tisk etiket, obalů, signmaking, fotografické, oděvní a dekorativní aplikace. (hala č. 5 / stánek A01, 31. května až 10. června 2016, Düsseldorf, Německo). Stánek společnosti Epson na veletrhu drupa bude rozdělen do 5 sekcí: Prepress, Sign & Display, Label, Copy Shop a Technologie, které návštěvníkům umožní zaměřit se na jednotlivé odborné ukázky a aplikace.

Epson od minulého veletrhu drupa v roce 2012 zintenzivnil svůj vývojový program a více než zdvojnásobil počet výrobků pro profesionální polygrafický průmysl uváděných na trh. Epson se soustředí na neustálé zlepšování, aby zajistil, že inkoustové tiskárny SurePress i inkousty poskytnou novou úroveň kvality, výkonu, snadného použití a návratnosti investic. Výsledkem je, že jen v posledních šesti měsících Epson uvedl na trh 13 nových tiskáren, které budou poprvé společně představeny na veletrhu drupa.

Epson konstruuje a vyrábí kompaktní, přesné, úsporné inkoustové tiskárny a používá přitom vlastní technologii tiskových hlav Micro Piezo a vlastní inkoust. Každá součást tiskárny Epson – hardware, tisková hlava, inkoust a firmware – je optimalizována tak, aby podávala co nejvyšší výkon.

Jedním z hlavních cílů společnosti Epson je snižování dopadu technologie na životní prostředí. Konstrukce inkoustových tiskáren a průmyslových tiskáren SurePress snižuje spotřebu energie a inkoustu a omezuje plýtvání. Například nové tiskárny SureColor SC-S, vystavené na veletrhu drupa, prokázaly, že spotřebují až 4 x méně energie v porovnání s latexovou technologií, přibližně o 15 % méně inkoustu než předchozí generace SureColor a až o 50 % méně inkoustu než latexová technologie (v závislosti na materiálu a kvalitě tisku).

Třetí generace tiskové hlavy Epson PrecisionCore TFP v liniové konfiguraci má významný dopad na vývoj tiskáren a průmyslových tiskáren SurePress, což umožňuje dodávat produkty, které poskytují vyšší kvalitu, rychlost a všestranně lepší výkon. K uspokojení předpokládané poptávky Epson oznámil investici ve výši 160 milionů EUR do nového závodu v Japonsku. Cílem je trojnásobné zvýšení výrobní kapacity tiskových hlav pro nově vyvíjené profesionální tiskové produkty.

V souladu se svým zájmem poskytovat řešení pro měnící se potřeby polygrafického průmyslu a maximalizovat potenciál mnoha různých tiskových aplikací, sloučil Epson své obchodní činnosti týkající se velkoformátového tisku, etiket, obalů a textilu do nové globální divize „Profesionálních tiskových řešení“, kterou vede provozní ředitel Sunao Murata. Veletrh drupa 2016 představuje pro tuto novou divizi dobrý odrazový můstek. Epson předvede, jak transformuje profesionální tisk s řadou inteligentních výrobních systémů, které jsou cenově dostupné, jednoduché a vytvářejí širokou škálu produktů s přidanou hodnotou.

Kateřina Sedláčková, Pro Graphics Account Manager společnosti Epson Europe, říká: : „Všechno, co děláme, se řídí našim zájmem o výzkum a vývoj pro trvalé zdokonalování. Na veletrhu drupa předvedeme naše nejnovější výsledky. Představíme zde profesionální inkoustové tiskárny a průmyslové tiskárny SurePress, které jsou lepší než kdy předtím – všechny přinášejí maximální užitné vlastnosti a snadnou obsluhu. Ukážeme také, jak je společnosti mohou využívat k vybudování úspěšných podniků a ke vstupu na nové trhy.“

Zóny Pre-press, Signage & Display, Label, Copy Shop a Technologie ilustrují rozsah a všestrannost nejnovějších inkoustových a průmyslových tiskáren Epson.

Hala 5 / stánek A01

Zóny expozice Epson na veletrhu drupa

  • Zóna Sign & Display: V této zóně ukazuje Epson své nejnovější řady velkoformátových signage tiskáren SureColour SC-S a sublimačních tiskáren SC-F, vytvářející produkty pro signage, displeje a dekorace na různých substrátech. Bude zde vystavena nová generace tiskáren řady SureColor SC-S, uvedená v lednu tohoto roku, s novou sadou inkoustů UltraChrome GS3 a permanentní tiskovou hlavou PrecisionCore. Nová řada tiskáren se zcela přepracovanou konstrukcí, nabízí výběr ze tří konfigurací tiskáren od 4 do 11 barev (včetně červené, oranžové, bílé a metalické stříbrné) a produktivitu až 95,3 m2/hod. Návštěvníci budou moci shlédnout nový řídící software  Epson Control Dashboard, který poskytuje uživatelům online přístup k snadnému automatickému nastavení tiskárny a více než 200 různých profilů médií. Epson pro tuto novou řadu snížil cenu inkoustu, což v kombinaci s jeho výrazně nižší spotřebou, přináší nízké náklady na vlastnictví a rychlou návratnost investice. Tiskárny jsou lídrem trhu v nabídce nejlepší kombinace kvality, rychlosti a ceny.

Epson je předním světovým výrobcem barevných sublimačních tiskáren a na výstavě drupa představí také nejnovější modely řady SureColor SC-F, které využívají inkoust UltraChrome DS k výrobě mnoha produktů z oblasti soft signage, oděvů, dekorativních a reklamních produktů.

 

  • Zóna Label: Na veletrhu drupa spojil Epson špičkové obalové  tiskárny SurePress s osobními, maloobchodními a příručními tiskárnami etiket a vystavuje tak nejširší portfolio tiskových řešení etiket vyvinuté jediným výrobcem. Nejvýznamnější Epson produkty představují digitální tiskové stroje obalů a etiket SurePress, na které se v této oblasti zaměřuje největší pozornost. Jsou to především digitální tiskárny SurePress L-6034VW s hlavou PrecisionCore a UV inkoustem vytvrzovaným pomocí LED s in-line lakem a bílým inkoustem s vysokým krytím. Tento tisk je ideální pro vysoce kvalitní menší až středně velké objemy etiket s vynikající odolností vůči poškrábání a povětrnostním vlivům. Řada SurePress také zahrnuje sedmibarevný SurePress L-4033AW, ideální pro vysoce kvalitní tisk štítků v menším objemu na širokou škálu podkladů, včetně strukturovaného papíru, filmu a kovových fólií. V této zóně Epson představí také ColorWorks C7500, stolní tiskárnu etiket na vyžádání a novou přenosnou tiskárnu LabelWorks LW-Z900 pro průmyslové a stavební použití.
  • Zóna Copy Shop: Zde Epson ukáže, jak mohou kanceláře, maloobchod a provozovny kopírovacích služeb snadno a rychle rozšířit svoji nabídku díky výrobě kvalitních tištěných produktů, čímž si zajistí nové zdroje příjmů. Epson vyvinul řadu tiskáren konstruovaných tak, aby uspokojily rostoucí poptávku spotřebitelů po individuálních řešeních tisku například na plátno, tapety, hrnky a obaly chytrých telefonů. Zde si také mohou návštěvníci prohlédnout stolní tiskárny SureColor SC-F2000 pro přímý tisk na bavlněný textil a inkoustový SureLab D700 umožňující tisk široké škály fotografických aplikací.

Zvláštní pozornost věnujeme v této zóně novým superrychlým velkoformátovým tiskárnám Epson SureColor SC-P. Produkují výtisky ve fotografické kvalitě pomocí nejnovějších tiskových hlavam PrecisionCore MicroTFP. SureColor SC-P20000, desetibarevná 64“ tiskárna byla uvedena na trh v březnu. Tiskárna SureColor SC-P10000 s šíří tisku 44“ bude mít premiéru na veletrhu drupa (úplné informace viz samostatná tisková zpráva). Tyto nové tiskárny spojují nejvyšší rychlost s vysokou kvalitou tisku velkoformátových fotografií, výtvarného umění, plakátů a grafiky, a to na mimořádně vysoké úrovni.

Epson představí na veletrhu drupa nové funkce svých 36“ a 44“ multifunkčních tiskáren SureColor SC-T. Představují kombinaci nové úrovně funkčnosti a produktivity pro aplikace, kde se dokumenty naskenované do souboru následně tisknou. Patří mezi ně nejrychlejší tisk ve své třídě, skenování rychlostí 340 mm/s ve stupních šedi a 150 mm/s v barvě, nový vysokorychlostní „produkční“ režim pro tisk na lesklý fotografický papír, tisk na role o průměru až 150 mm, velkokapacitní 700 ml inkoustové zásobníky a skenování dokumentu dlouhých až 30,4 m. (úplné informace viz samostatná tisková zpráva).

  • Zóna Prepress: Dokonale barevně přesný tisk budeme předvádět na nejnovější 24“ tiskárně SureColor SC-P7000 a 44“ tiskárně SC-P9000 s 11barevnou sadou UltraChrome HDX s novým fialovým inkoustem. Tiskárny využívají pro zajištění výstupu nejvyšší kvality tiskovou hlavu PrecisionCore. Poskytují 99% pokrytí Pantone®certifikovaných barev pro přesnou reprodukci přímých barev. Velké inkoustové kazety (350 ml a 700 ml) jsou ideální pro velké tiskové objemy.

 

  • Zóna Technologie: Epson investuje každý den více než milion dolarů do výzkumu a vývoje. V této zóně představí některé ze svých nejnovějších technologií. Podrobně zde vysvětlíme naši unikátní technologii tisku. Návštěvníci si mohou prohlédnout video ukazující PaperLab – první systém recyklace kancelářského papíru na světě. Tento nový systém využívá suchý proces recyklace kancelářského papíru a produkuje papíry formátu A4 / A3, vizitky a barevné / parfemované papíry. Paperlab signalizuje spuštění nové divize chytré recyklace Epson, která bude zjišťovat, jak lze tuto technologie v budoucnosti využít ve větším měřítku.

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává téměř 72 000 lidí v 93 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1700 lidí a ve fiskálním roce 2014 zaznamenala obrat 1551 milionů eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com/