Fotbalová konference 2016 aneb Kdo vyhraje EURO?

Chcete se zeptat Milana Baroše a zjistit, kdo vyhraje blížící se EURO? Přijďte na jedinečnou konferenci deníku Sport a Unie českých fotbalových trenérů (UČFT)! Odborné přednášky o taktice a názory nabídnou Verner Lička, Jaroslav Hřebík, Jindřich Trpišovský či Vítězslav Lavička. Spolu s nimi se můžete do diskuze zapojit i vy. (TZ)

V pondělí 9. května se historicky poprvé uskuteční zcela unikátní Fotbalová konference, kterou pořádá deník Sport a portál iSport.cz, patřící pod mediální dům CZECH NEWS CENTER a. s., ve spolupráci s Unií českých fotbalových trenérů (UČFT).

Konference proběhne v Benicích, tedy nedaleko Prahy v místě s dobrou dostupností, a podle Vernera Ličky patří mezi nejdůležitější v historii UČFT. „Podobný typ akce v Česku nikdy nebyl,“ těší se. „Chtěli jsme využít velkého úspěchu národního týmu a diskutovat o EURO. Jaký se bude hrát fotbal? Kdo ho vyhraje? S nadsázkou se dá říci, že to už v podstatě víme. ME začíná už u nás v Benicích,“ zve Lička.

Konference bude mít čtyři bloky a půjde do detailů přes jednotlivé videoanalýzy. Představí současný fotbal z posledních zápasů Ligy mistrů. Objektivně ho „svlékne“, porovná vývojové trendy. Třeba nároky na gólmana byly před osmi lety úplně jiné. Nebo že krajní obránci ve špičkových týmech dnes zastanou v zápase až čtyři posty.

Dále se zaměří na soupeře českého týmu na EURO. Poodhalí herní styly, jejich přednosti, vše, co představují. I pro tento blok budou připraveny videomateriály, jak se třeba všechna mužstva chovají při zisku a ztrátě míče. Zapojí se i pozvaná expertní skupina, která vyjádří své názory.

Ve třetí části se budeme věnovat speciálně české reprezentaci. Uspěje? Neuspěje? Zamyslíme se, v čem může být úspěšná, v čem budeme plni očekávání. Čtvrtá část bude věnována diskuzi s publikem.

Pozvaní jsou čtyři trenéři Luboš Kozel, Jindřich Trpišovský, Vítězslav Lavička a Jaroslav Hřebík. Mnohdy mají i hraniční názory, se kterými část lidí souhlasí, část ne. Zároveň jsou členy elitní skupiny UČFT. Hlas ze šatny zosobní Milan Baroš a Pavel Kuka.

„Při nápadu spolupořádat tuto konferenci jsme vycházeli z předpokladu, že co Čech, to trenér. Celé setkání jsme pak koncipovali tak, aby bylo zajímavé jak pro trenéry na různé úrovni, tak pro laiky, kteří touží proniknout trochu pod povrch. Mix exkluzivních hostů od Jaroslava Hřebíka po Milana Baroše by pak toho měl být zárukou,“ říká Lukáš Tomek, šéfredaktor deníku Sport a webu iSport.cz.

Konference se může zúčastnit i neodborná veřejnost, program a vstupenky naleznete na isport.cz/konference.

CZECH NEWS CENTER a.s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje téměř 3,5 miliónu čtenářů tisku a téměř 3,5 miliónu návštěvníků internetu. Desítky tisíc dalších využívají ostatní digitální produkty a aplikace CNC. Časopisy Reflex, Svět motorů a ABC získaly ocenění v soutěži Časopis roku 2015.

Mezi další úspěšné projekty patří BLESK mobil – nejsilnější virtuální operátor v zemi, BLESK peněženka – první dobíjecí platební karta v ČR, a BLESK energie – úsporný dodavatel plynu a elektřiny. Pod společností působí také tiskárny s názvem CZECH PRINT CENTER a.s.