Intel oznamuje povýšení ve vedení společnosti

Santa Clara, USA, 28. dubna – Společnost Intel dnes oznámila, že Diane Bryantová byla povýšena na pozici výkonné viceprezidentky. Bryantová působí od roku 2012 jako generální manažerka divize datových center a jako viceprezidentka společnosti. Povýšení odráží její postavení a výsledky, které během své kariéry ve společnosti Intel dosáhla a také rostoucí úlohu cloudu a datových center coby motorů růstu společnosti v době, kdy Intel prochází strategickou transformací.  (TZ)

„Datová centra se pro Intel stala primárním motorem růstu a pod Dianiným vedením v roce 2015 vykázala rekordní zisk ve výši 16 miliard amerických dolarů,“ prohlásil generální ředitel Intelu Brian Krzanich. „Její nová pozice odráží význam cloudu pro strategii společnosti Intel v době, kdy naše společnost prochází transformací. Zároveň je oceněním Dianiných schopností prodávat naše řešení a doufáme, že se jí podaří urychlit přijetí cloudu u široké veřejnosti, soukromých uživatelů, ale i v hybridních podobách.“

Před nástupem na pozici generální manažerky divize datových center působila Diane Bryantová ve společnosti Intel jako viceprezidentka a CIO. V této roli měla na starosti firemní IT řešení a služby, které přispívaly k růstu a vyšší efektivitě obchodních strategií společnosti. Ve společnosti pracuje od roku 1985.

O společnosti Intel

Intel (NASDAQ: INTC) posouvá technologické hranice, aby uživatelům přinesl ty nejúžasnější zážitky. Informace o společnosti a práci více než sta tisíc jejích zaměstnanců lze nalézt na newsroom.intel.com a intel.com.