Arrow je výhradním autorizovaným distributorem FireEye pro Českou republiku a Slovenskou republiku

10.5.2016 – Společnost Arrow oznámila, že je výhradním autorizovaným distributorem produktů společnosti FireEye pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Rámcový distribuční kontrakt Arrow pro region Evropy byl podepsán v září 2015. (TZ)

„Pro partnery, kteří v rámci své činnosti konzultují se zákazníky oblast informační bezpečnosti a rizik, je nezbytné mít k dispozici bezpečnostní řešení od FireEye,“ řekl Nik Churchley, ředitel distribučního prodeje v EMEA ve společnosti FireEye. „V posledních letech jsme zaznamenali neobyčejný nárůst bezpečnostních hrozeb po celé Evropě, mířených proti organizacím všech typů a velikostí. Společnost Arrow může pomoci FireEye reagovat na tento trend v rámci svého distribučního řetězce. Má velmi dobré možnosti prosadit tato řešení v rámci širší distribuce, a vytvořit tak další zdroje příjmů pro naše partnery a celkově posílit jejich pozici.“

V rámci nové smlouvy budou společnosti Arrow a FireEye společně pracovat na upevnění pozic na existujících trzích a rovněž na vstupu do nových teritorií a do rychle rostoucích sektorů. Arrow bude konkrétně podporovat distribuční kanál těmito formami:

  • Poskytovat rozsáhlý tým specialistů pro řešení FireEye v celé Evropě s cílem podpory nových a stávajících resellerů FireEye, poskytovatelů služeb, poskytovatelů řešení a systémových integrátorů.
  • Podporovat aktivity v rámci distribučního kanálu směřující k zvýšení tržního podílu a udržení zisku, a to prostřednictvím programů na podporu poptávky a registrace obchodních případů.
  • Umožnit distribučnímu kanálu prodávat portfolio profesionálních služeb FireEye, a poskytnout tak přístup ke službám typu ohodnocení připravenosti reakce na hrozby, hodnocení reakce na incidenty a narušení anebo službám zaměřeným na zvýšení úrovně příjmu ze souvisejících produktů.
  • Nabízet konkurenceschopné finanční a leasingové možnosti.
  • Investovat do demo zařízení pro laboratoře a aktivity typu proof-of-concept, což umožní partnerům FireEye v Evropě snadno a rychle reagovat na vzniklé obchodní příležitosti.

„Jakožto value-added distributor poskytujeme partnerům v naší distribuční síti obsáhlý soubor řešení, služeb, vzdělávání a strategické podpory nezbytné pro zajištění informační bezpečnosti jejich zákazníků,“ řekl Jesper Trolle, viceprezident pro obchod, marketing a služby Arrow ECS pro region EMEA. „FireEye se nyní připojuje k našemu špičkovému bezpečnostnímu portfoliu svými vynikajícími inovativními řešeními. Budeme tak moci zákazníkům nabídnout komplexní bezpečnostní řešení nezávislé na prostředí, kde bude těchto řešení zapotřebí.“

O společnosti Arrow

Arrow Electronics je celosvětovým dodavatelem produktů, služeb a řešení pro průmyslové a komerční uživatele elektronických komponent a podnikových výpočetních řešení. Společnost Arrow působí jako distribuční partner pro více než 100 tisíc výrobců OEM, smluvních výrobců a komerčních zákazníků, a to prostřednictvím celosvětové sítě více než 460 poboček v 85 zemích.