Úspěchy českých hokejistů zvedají prodej televizí

Praha 15. května 2016 – Úspěšné tažení českých hokejistů zvedá prodej televizí, za poslední týden jejich prodej meziročně vzrostl o 14 procent. Dnes to v Praze oznámila internetový nákupní galerie Kasa.cz. Růst prodejů televizí o 12 procent hlásí i Euronics, největší tuzemská síť prodejen s elektronikou. (TZ)

„V současnosti se prodávají hlavně televize s úhlopříčkou nad 48 palců, tedy 120 cm,“ uvedl produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa. Důvodem je nejen vhodnost velkých úhlopříček pro sledování sportu, ale také skutečnost, že naprostá většina těchto dražších televizí je již připravena na budoucí příjem DBV-T2 (H.265/HEVC).

Právě nejasná informační kampaň ohledně přechodu na DBV-T2 (H.265/HEVC) způsobila na přelomu dubna a května pokles prodeje televizorů přibližně o 10 procent, připomněl Petr Štursa a dodal: „Tato odložená poptávka se realizuje právě v těchto dnech díky zájmu o sport.“

„Růst prodeje televizí v řádu desítek procent očekáváme i během mistrovství Evropy ve fotbale a v průběhu letošních olympijských her,“ dodává mluvčí Euronics Lenka Mastešová.