Airbnb otevřelo centrum řešení sousedských stížností

Vždy, když hostitel přijímá své hosty u sebe doma, seznamuje je zároveň se svým sousedstvím. Airbnb od svého založení využilo již více než 80 milionů cestovatelů, které uvítali hosté ze 190 zemí světa. Naprostá většina hostů, kteří tuto platformu využívají, jsou slušní cestovatelé, tedy stížnosti a problémy jsou spíše vzácností. Airbnb se nicméně vždy snaží pomoci všem hostitelům udržovat dobré vztahy s lidmi žijícími v jejich okolí a za tímto účelem dnes představilo nový nástroj. (TZ)

Sousedé Airbnb hostitelů mohou od dnešního dne navštívit webovou stránku www.airbnb.cz/neighbors, která vznikla za účelem řešení stížností a problémů. Soused, který zaznamená problém, např. hluk v době nočního klidu, problémy s parkováním, ale i obavy o svou bezpečnost, může na daných stránkách svoji stížnost sdílet. Podněty se bude obratem zabývat tým Airbnb, který v případě, že se bude stížnost shodovat s aktivní nabídkou ubytování na Airbnb, odešle přímo hostiteli.

Údaje o člověku, který stížnost podal, nebudou hostiteli předány, pokud zadavatel sám nebude chtít. Na informace, které uvede ve formuláři, se vztahují podmínky ochrany osobních údajů. Zadavatel může také požádat o zpětnou vazbu, v jaké fázi se řešení problému nachází.

 

Ke každé stížnosti bude tým Airbnb přistupovat s nejvyšší prioritou a se snahou zajistit takové podmínky, aby byl problém vyřešen v co možná nejkratším čase. Hostitelství je především velká zodpovědnost. Opakované porušování Airbnb standardů může mít za následek pozastavení činnosti uživatele nebo odstranění z Airbnb komunity. Právě komunita hostitelů, hostů a lidí žijících v sousedství představuje základ celého Airbnb.

 

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v srpnu 2008 a sídlí v kalifornském San Franciscu. Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé přes počítač, mobilní telefon či tablet, nabízet, vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě.  Ať už se jedná o přenocování v pěkném apartmánu, týdenní pobyt na hradě nebo měsíční prázdniny ve vile. Navíc v mnoha cenových úrovních, ve více než 34 000 městech a 190 zemích světa. Airbnb se svým prvotřídním zákaznickým servisem a rostoucí komunitou uživatelů nabízí nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své nevyužité ubytovací kapacity, a jak je mohou nabídnout milionům zájemců z celého světa.

Pro více informací kontaktujte:

Markéta Kuprová
M +420 728 624 767

marketa.kuprova@prkonektor.cz