Panelová diskuze FGSD: Budoucnost tkví v cirkulární ekonomice

Pardubice, 2. června 2016 – Klíčem budoucnosti aftersales služeb je „cirkulární ekonomika“ – užívání zdrojů co možná nejdéle, jejich maximální využití a opětovné zhodnocení a recyklace součástek a materiálů na konci životního cyklu produktů. To je závěr panelové diskuze odborníků organizované společností Foxconn Global Services Division (FGSD), pobočky Foxconn Global Service Solutions Divison pro region EMEA, součásti společnosti Hon Hai Precision Industry Co Ltd. (Foxconn) Group. Pro firmy působící v oblasti technologických aftersales služeb to představuje tři priority – opravy, repase a recyklaci. (TZ)

Akce pro byznysmeny a byznysmenky z několika evropských zemí se konala 27. května v Casa Serena, areálu zámku Roztěž na Kutnohorsku. Weston Stacey z Americké obchodní komory v ČR zahájil akci proslovem, v němž zdůraznil, jak výrazně se globální ekonomika mění. „Soutěžení na trhu narušují změny klimatu, což ovlivňuje ekonomiku, politiku i životní styl,“ řekl.

V panelu odborníků zasedli na pozvání společnosti FGSD vedle jejího ředitele Jana van der Hoevena Armin Kienle, ředitel firmy 4Square Return Holding GmbH; Darren Billings, provozní ředitel Assurant Solutions Europe; Miroslav Tomka, ředitel agentury FORRESTER pro ČR a SR a Bronislav Panek, zakladatel a spolumajitel společnosti Profitana s.r.o.

Panelová diskuze dospěla k závěru, že kvůli životnímu prostředí musí globální ekonomika přejít – a už se tak děje – od lineárního modelu (vyrobit, použít, vyhodit) k cirkulárnímu. Účastníci panelu se přitom zaměřili na víc, než jen na pouhou recyklaci. Naznačili, že sdílení a využití cloudu jsou řešení, která dávají jak ekonomický, tak i ekologický smysl.

“Například kdyby jediný výrobce zvládl znovu prodat jen 250 tisíc telefonů, které jsou mu vráceny, přineslo by mu to o 20 milionů dolarů vyšší tržby,“ řekl finanční ředitel FGSD Radoslav Petík.

FGSD plánuje podobná setkání stakeholderů v oblasti aftersales služeb dvakrát do roka. Platforma by mohla sloužit mimo jiné i jako zdroj praktických nápadů, které napomohou dlouhodobým obchodním rozhodnutím. Příští setkání se uskuteční v září 2016.

Poznámka pro editory: Foxconn Global Services Division s.r.o. (FGSD) je pobočkou Foxconn Global Service Solutions Divison (Foxconn GSSD), součásti Hon Hai Precision Industry Co Ltd. (Foxconn) Group, pro region Evropy, Blízkého Východu a Afriky (EMEA). FGSD poskytuje strategické služby v oblasti záručního a pozáručního servisu, logistiky a projektového řízení pro celou skupinu Foxconn a její klienty. FGSD řídí projekty na evropské i celosvětové bázi. V České republice se FGSD soustředí zejména na opravy a modernizaci celých produktů a jednotlivých součástek, lehkou výrobu doplňkových produktů pro interní a externí zákazníky, dlouhodobé plánování a správu dodavatelského řetězce spojenou s distribucí elektronických komponentů pro externí partnery skupiny a Control Tower – speciální službu s přidanou hodnotou, která všechny procesy dělá flexibilními a zajišťuje, že jsou potřeby zákazníků naplněny v nejvyšším standardu.