FGSD spolupracuje s českou firmou BlindShell na chytrých telefonech pro zrakově postižené

Pardubice a Praha, 18. května 2016 – Pardubická společnost Foxconn Global Services Division (FGSD), pobočka Foxconn Global Service Solutions Divison pro region EMEA, součást společnosti Hon Hai Precision Industry Co Ltd. (Foxconn) Group, zahájila strategicou spolupráci s českou firmou BlindShell, která vyvíjí mobilní řešení pro zrakově postižené. Společně vytvoří a dodají na trh unikátní chytrý telefon, který umožní nevidomým a zrakově postiženým lidem pracovat se svým mobilním zařízením. (TZ)

Na světě je 285 milionů uživatelů se zrakovým postižením, z toho 39 milionů je zcela nevidomých. Většina z nich používá raději starší mobilní telefony s pevnou klávesnicí než rozšířené chytré telefony. Klasické mobilní telefony jsou pro nevidomé nevhodné nebo drahé. BlindShell nabízí cenově dostupné řešení s jednoduchým ovládáním.

„Partnerství s FGSD umožní nabídnout nevidomým uživatelům celý ekosystém služeb zahrnující například rozpoznávání barev či bankovek, přístup k celosvětové elektronické knihovně či praktické funkce, jako je email či jízdní řady. Využívání těchto služeb zvyšuje každodenní kvalitu jejich života,“ řekl CEO společnosti BlindShell Daniel Novák.

„Jsme rádi, že můžeme pomoci našimi odbornými znalostmi a zázemím zlepšit život mnoha zrakově postižených lidí. Při spuštění projektu poskytneme 3 000 chytrých telefonů a přispějeme naší kapacitou v oblasti služeb a distribuce,“ dodal Ivan Blažek, obchodní ředitel FGSD pro region EMEA.

O cenami ověnčené řešení BlindShell projevila zájem už řada obchodních organizací, včetně mobilních operátorů a bank. Více se o něm dozvíte na webu www.blindshell.com.