Synology uvádí DiskStation DS416play

Tchaj-pej, Tchaj-wan—2. června 2016. Synology® Inc. dnes uvedlo DiskStation DS416play. Uživatelsky zaměřený 4šachtový NAS server je vybaven dvoujádrovým procesorem o taktu 1,6 GHz, který dokáže zvýšit svoji frekvenci až na 2,48 GHz. Jedná se o vysoce výkonný úložný a aplikační server navržený pro profesionály pro úschovu jejich kompletní sbírky na jednom místě. (TZ)

„Díky zlepšenému výkonu umožňuje DS416play uživatelům splnit mnohem více úkolů během jednoho dne,“ říká Jason Fan, produktový manažer v Synology Inc. „Přídavné softwarové balíčky umožňují uživatelům organizovat a přistupovat k souborům mnohem snadněji, což dále rozšiřuje schopnosti NASu a posunuje jeho účel výše než čisté úložiště.“

Hlavními novinkami u DS416play je schopnost 4K Ultra HD převodu videa pro jeden kanál či 3 kanály ve Full HD v reálném čase. Uživatelé tak mohou převádět média do správných formátů pro přehrávání na různých zařízeních. DS416play navíc podporuje širší spektrum těchto formátů než kdykoliv předtím.

Poháněn dvoujádrovým procesorem o taktu 1,6 Ghz, který dokáže dočasně přetaktovat až na 2,48 GHz, dosahuje DS416play přenosových rychlostí přes 225 MB/s při čtení a 186 MB/s při zápisu v uspořádání RAID 5 pod operačním systémem MS Windows®. Dva LAN porty pak zajistí neustálou dostupnost služeb v případě neočekávaného výpadku sítě.

DS416play běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu aplikací pro lepší produktivitu vaší práce, ale také úplně nový zážitek z multimédií. S DSM můžete snadno synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na DLNA televizorech či přes AirPlay® a Chromecast™ zařízení, ale také vytvořit domácí monitorovací systém. Synology bylo oceněno „PC Mag Business Choice Award“ 5 let po sobě a získalo nejvyšší hodnocení v každém parametru testu včetně spolehlivosti, celkové spokojenosti, hodnoty a šanci na další doporučení.

Pro vice informací prosím přejděte na: https://www.synology.com/products/DS416play.

Dostupnost

DS416play je dostupné celosvětově za doporučenou koncovou cenu 405 € bez DPH.

Synology v kostce

Společnost Synology vytváří síťová datová úložiště, řešení pro IP monitoring a síťové prvky, jež přetváří způsob, jakým lidé spravují data, monitoring i síťové prvky v éře cloudu. Synology plně využívá výhod nejnovějších technologií, aby mohla poskytnout podnikům a domácím uživatelům spolehlivé a cenově dostupné řešení centralizovaného ukládání a zálohy dat, jejich sdílení a přístupu k nim na bez ohledu na platformu či polohu. Synology si klade za cíl dodávat výrobky s průkopnickými funkcemi a nejlepší zákaznickou podporou ve své třídě.