Procesory Intel® Xeon® E7 v4 urychlují zpracování dat a transformují podnikání

6. června 2016 — Dramatický nárůst objemu a rozmanitosti dat přináší nebývalé příležitosti podnikům z oblastí, jako jsou zdravotní péče, dopravy, bankovnictví nebo výroba, uskutečňovat nové objevy a poskytovat lepší služby zákazníkům. Hlavní příležitost spočívá v přeměně obrovského množství klíčových podnikových dat a také nových zdrojů nestrukturovaných dat do včasných postřehů, na základě kterých bude možné provádět akce. Podle výsledků výzkumu je u společností, které používají přehledy založené na datech, dvakrát vyšší pravděpodobnost, že jejich finanční výkonnost bude v horním kvartilu a pětkrát vyšší pravděpodobnost, že budou rozhodovat rychleji než jejich konkurence. Není proto divu, že mnoho společností investuje do analýzy dat1. (TZ)

Rodina procesorů Intel® Xeon® E7-8800 / 4800 v4 nabízí robustní výkon, nejvyšší kapacitu paměti na socket2 v oboru, vylepšenou spolehlivost a pokročilé hardwarové zabezpečení pro analytiku v reálném čase. Podniky tedy mohou rychle získat z masivních a komplexních data setů přehledy, na základě kterých lze vykonávat potřebné akce. Jsou optimální pro scale-up platformy, přinášejí značné možnosti v oblasti in-memory computingu pro analýzu dat v reálném čase a datově náročné úlohy, jako jsou například zpracování on-line transakcí (OLTP), řízení dodavatelského řetězce (SCM) a plánování podnikových zdrojů (ERP). Rodina procesorů Intel Xeon E7 v4 přináší až 1,4násobný výkon, až desetinásobný výkon na dolar a poloviční spotřebu systému v porovnání se systémy založenými IBM Power8*3.

Vysoký výkon a kapacita paměti pro náročné pracovní úlohy využívající analytiku v reálném čase

Nová řada procesorů nabízí dostatečný prostor pro růst díky podpoře čtyř a osmi socketů a možností pro až 64 socketů s pomocí uzlových řadičů třetích stran. Nabízí také špičkovou paměťovou kapacitu až 24 TB v systému s osmi paticemi, který umožňuje uložit masivní soubory dat přímo v paměti místo pevných disků, aby se urychlil čas nutný k vytvoření přehledů a učinění rozhodnutí.

Pokročilá spolehlivost pro kritickou dobu provozuschopnosti služeb

Nové procesory obsahují více než 70 funkcí zajišťující spolehlivost, dostupnost a provozuschopnost (RAS), včetně technologie Intel® Run Sure, která je jedinečná pro procesory z rodiny Intel Xeon E7. Tyto RAS funkce nabízejí pokročilou integritu dat a připravenost systémů pro kritické úlohy, která snižuje četnost odstávek serverů a náklady na ně. Vylepšeny jsou také mechanismy opravy chyb a funkce, jako je zrcadlení paměti, nabízejí výjimečnou spolehlivost dat bez navyšování paměťových požadavků celého systému.

Lepší bezpečnostní prvky pro integritu dat a lepší ochranu proti škodlivým útokům

Nové bezpečnostní prvky zabudované do procesorů chrání většinu datově náročných aplikací pro kritické úkoly tím, že mnohem rychleji šifrují data, zlepšují detekci sofistikovaných hrozeb a zvyšují ochranu před škodlivými útoky. Hardwarově podporované bezpečnostní funkce procesorů poskytují až o 70 procent vyšší šifrovací výkon na jádro4, což znamená, že organizace mohou lépe chránit rostoucí množství dat s minimálním dopadem na výkon svého systému. Zároveň přinášejí vylepšenou ochranu proti malwaru. Kromě toho Intel® OS Guard nyní zahrnuje režim Supervisor Mode Access Protection umožňující implementace privilegovaného přístupu, který nabídne větší kontrolu nad tím, kteří uživatelé mají přístup k citlivým údajům o systému a také pomůže zabránit nebezpečným uživatelům v rozšíření těchto zranitelností a zneužívání jiných systémů v celém datovém centru.

Hardwarově asistovaná virtualizace pro efektivnější podnikové úlohy

Vylepšená hardwarově asistovaná virtualizace umožňuje IT virtualizovat kritické podnikové úlohy a přesunout je do cloudových prostředí. Dosáhnou tak zcela nové úrovně pružnosti a efektivity. Zlepšení ve výkonnosti virtualizace a v řízení zdrojů zahrnují nižší latence při přístupu k virtuálním strojům (VM) a jejich opouštění, méně přerušení VM prostřednictvím odeslaných přerušení menší režie v prostředí odolných proti chybám a se zaznamenáváním modifikace stránky.

Chytřejší organizace zdrojů

Procesory z rodiny Intel Xeon E7 v4 zpřístupňují skvělé ovládací prvky IT infrastruktury tím, že zahrnují pokročilé funkce a technologie pro telemetrii a organizaci, jako je technologie Intel® Resource Director Technology. Tyto funkce poskytují hlubší přehled a kontrolu nad sdílenými platformami zdrojů, což má za následek efektivní plánování, vyvažování zátěže a migrace zátěže mezi virtuálními stroji. V důsledku toho je IT oddělení schopno zlepšit využití prostředků a poskytovat tak optimální kvalitu úrovně služeb napříč různými aplikacemi.

 

Intel technologies’ features and benefits depend on system configuration and may require enabled hardware, software or service activation. Performance varies depending on system configuration. No computer system can be absolutely secure. Check with your system manufacturer or retailer or learn more at intel.com.

Performance tests, such as SYSmark and MobileMark, are measured using specific computer systems, components, software, operations and functions. Any change to any of those factors may cause the results to vary. You should consult other information and performance tests to assist you in fully evaluating your contemplated purchases, including the performance of that product when combined with other products. Intel does not control or audit the design or implementation of third party benchmark data or Web sites referenced in this document. Intel encourages all of its customers to visit the referenced Web sites or others where similar performance benchmark data are reported and confirm whether the referenced benchmark data are accurate and reflect performance of systems available for purchase.

1 Source: Gartner, Survey Analysis: Practical Challenges Mount as Big Data Moves to Mainstream, September 2015

2 Source: Xeon E7 v4 platform supports up to 3TB of memory per socket: www.intel.com. IBM POWER8* platforms support up to 2TB of memory per socket: http://www.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?subtype=ST&infotype=SA&appname=STGE_PO_PO_USEN&htmlfid=POY03114USEN&attachment=POY03114USEN.PDF.  Oracle SPARC M7*-based platforms support up to 0.5TB of memory per socket: https://www.oracle.com/servers/sparc/m7-16/comparisons.html.

3 “Up to 1.4 times higher performance’ compared to IBM POWER8*-based solutions” claim based on estimated SPECint*_rate_base2006 performance of 8-socket server using Intel® Xeon® processor E7-8890 v4 scoring 6079 versus an 8-socket IBM Power E870 scoring 4830. “1/2 the system power” compared to IBM POWER8*-based solutions’ claim based on estimated system power of 8-socket server using Intel® Xeon® processor E7-8890 v4, 2,496 watts max power, versus an 8-socket IBM Power E870, 5,068 watts max power. “Up to 10X better performance per dollar” compared to IBM POWER8*-based solutions’ claims based on estimated SPECint*_rate_base2006 performance of 8-socket server using Intel® Xeon® processor E7-8890 v4 scoring 6900 priced at a list price of $197,974 to 8-socket IBM Power E870 scoring 4830 priced at public list price of $1,592,788.

  • SPECint_rate_base2006 benchmark results:
  • Estimated power:
  • 8-chip IBM Power E870 with 8 x 4.19 GHz POWER8* processors, 4 TB memory, 2 HDDs. (5068 watts max power). Source: http://www-912.ibm.com/see/EnergyEstimator.
  • Intel estimate for 8 x E7-8890 v4 processors/2 TB memory/ 2x146G 15K SAS drives. (2496 watts max power). Power estimate based on 8-chip Xeon® E7-8890 v4-based solution (Lenovo x3950 server). Source: https://lenovopress.com/tips1251-system-x3950-x6-6241
  • Estimated list pricing:
  • 8-chip IBM Power E870 Pricing of $1,592,788: 8 x 4.19 GHz POWER8* processors, 4 TB memory, 2 HDDs. Source: IBM United States Prices 114-160, dated October 6, 2014 (hardware list prices). Source: As of May 23, 2016, IBM System P Power Based Products List Price File – July 2015 https://www-304.ibm.com/easyaccess3/fileserve?contentid=259221
  • 8-chip Brickland-EX platform Intel estimated price of $165,000 with 8x Intel Xeon processor E7-8890 v4 processors, 2 TB memory, 2 HDDs.

4 “Up to 70 percent more encryption performance per core” claim based on RSA 4096 bits (Sign, testing by Intel) with 4x Intel Xeon processor E7-8890 v3 at 22M cycles/op compared to 4x Intel Xeon processor E7-8890 v4 at 13M cycles/op. Lower is better.