Společnost Monster Worldwide koupila aplikaci Jobr

Společnost Monster Worldwide koupila startup stojící za aplikací Jobr, často označovanou za Tinder pro zaměstnání. Ta umožňuje zájemcům o práci rychlé přijetí nebo odmítnutí pracovní nabídky. Monster si od jejího získání slibuje posílení své pozice v oblasti mobilních řešení pro hledání práce. Tým dosud zodpovídající za její vývoj přejde do Monsteru, kde se bude věnovat rozvoji dalších mobilních nástrojů, samotná aplikace bude nadále sloužit uživatelům a je plánováno rozšiřování i na další trhy. (TZ)

2016-06-14 13_39_19-Jobr - Post a Job for Free!

Vytvoření aplikace Jobr bylo motivováno myšlenkou co nejvíce zjednodušit často velmi komplikovaný proces vyhledávání talentů do firem. Uživatelé si mohli do aplikace napojit své účty z LinkedIn pro snadné vytvoření profilu a poté již mohli jednoduše procházet inzerované pracovní pozice způsobem známým hlavně z Tinderu. U nabízené pozice odsunutím vlevo vyjádřili nezájem, odsunutím vpravo zájem.

Poté, co LinkedIn zrušil potřebné možnosti napojení na API, umožnil Jobr napojení na Facebook a vkládání životopisů z cloudových úložišť.

Jobr byl vyvinut v San Franciscu a jeho výhodou je hlavně právě to, že umožňuje rychlé přijetí nebo odmítnutí nabídky pracovního místa a pro zaměstnavatele nabízí snadno použitelné nástroje, které jim umožní nejenom vybírat ze zájemců, ale také s nimi komunikovat způsobem, který je blízký zejména generaci mileniánů.

V době akvizice Jobr udával, že jeho aplikací prošly miliony zájemců o práci a stovky tisíc těch, kteří práci nabízejí.

“V současné době se veškerá lidská aktivita přesouvá do mobilních telefonů. Zejména pak generace mileniánů bez mobilu neudělá ani krok. S Jobrem tak získáváme řešení, díky němuž můžeme s touto skupinou efektivně komunikovat a oslovovat je s pracovními nabídkami v prostředí, které jim je blízké,” říká Mark Stoever, Chief Operating Officer v Monster Worldwide.

Celý tým pracující na rozvoji Jobru se stane součástí Monsteru. Kanceláře ale zůstanou v domovském San Franciscu. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nezveřejní.

O Monster

Jeff Taylor, zakladatel společnosti Monster, hned na úsvitu dějin internetu nabídl lidem hledajícím práci možnost, jak si ji přes internet najít. Monster se stal pětistou čtyřicátou pátou registrovanou .com doménou a je vůbec prvním veřejným vyhledávačem práce na internetu.

V současné době tento portál nabízí miliony pracovních pozic po celém světě a  je světovou jedničkou na trhu práce. Má lokální zastoupení na klíčových trzích v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a Austrálii a vedle hledání a nabízení pracovních pozic poskytuje klientům i personalizované poradenství. Pro zaměstnavatele nabízí Monster prostřednictvím online služeb velmi efektivní zacílení rozličných cílových skupin uživatelů.

V lednu 2009 vstoupila společnost Monster přímo na český trh, zároveň se spuštěním nového portálu ve 24 zemích celého světa. Od roku 2009 tak čeští uchazeči o práci získali přístup i k pracovním pozicím z celého světa. V Česku Monster působí již od roku 1999, původně jako provozovatel portálu Jobpilot.cz.  V čele české pobočky Monster Career CZ stojí Petr Kubačka.