Staňte se fotbalovým expertem na počkání!

Praha, 16. června 2016 – Softwarová společnost Qlik představila fotbalovou appku Qlik European Championship App, která může být unikátním zdrojem informací, ale i zábavy pro každého fanouška při sledování fotbalového Eura. Aplikace je bezplatná, je k dispozici komukoliv a funguje na jakémkoliv zařízení. (TZ)

Aplikace spojuje data ze všech dosavadních evropských šampionátů. Nabízí analýzy a statistiky aktuálních zápasů či skupin, detaily o hráčích a pohled na jejich efektivitu, analýzy žlutých a červených karet, střídání, gólů a penalt. Kromě toho se můžete podívat i na to, který tým má nejvyšší výškový a váhový průměr, nebo vývoj těchto parametrů v historii. To všechno za libovolné období – ať už za celou historii, poslední dekádu anebo EURO 2016.

Ovládání aplikace je jednoduché, stačí pár kliků myší a odpověď je na světě. Výsledek se zobrazí v přehledné formě – ať už v číselném vyjádření nebo v jednoduchých grafech. „Ačkoli je ovládání opravdu intuitivní a jednoduché, je třeba si uvědomit, že pracujete se špičkovým business intelligence nástrojem, v jehož pozadí je velmi silný analytický engine,“ říká Ondrej Javorka ze společnosti EMARK, která je největším regionálním partnerem Qliku. Více informací a názorné ukázky najdete v tomto videu.

V appce se můžete podívat na podrobné analýzy a statistiky aktuálního „Eura“, ale i jeho 56 leté historie. Tady je malá ochutnávka (stav k 16.6. v 10:30):

  • Od roku 1960 nastřílelo na Euru 369 fotbalistů 608 gólů
  • Pravou nohou padlo 280 gólů, levačkou 144 gólů, hlavou 126, z penalty 46
  • Nejvíce gólů na Euru padá v druhém poločase mezi 50. a 55. minutou
  • Penalta se kopala v každém čtvrtém zápase. 74 % z nich skončilo gólem
  • Fotbalisti za 56 let narostli v průměru o 7 cm (1960 = 176,2 cm vs. 2016 = 183,2 cm)

Qlik je světovým lídrem v oblasti vizuální analýzy. Aplikace Qlik European Championship App je postavená na průlomovém business intelligence řešení Qlik Sense. Největším partnerem Qliku v našem regionu je slovenská společnost EMARK působící na Slovensku, v Čechách i v dalších zemích.

O společnosti EMARK

EMARK je kompetenční, implementační a vzdělávací centrum pro Qlik Sense, QlikView a všechny relevantní související nástroje a nadstavby (reporting, planning, web analytics, mapping, Big Data…). Od roku 2007 je EMARK nejzkušenějším autorizovaným Qlik partnerem na Slovensku a v České republice. Společnost, která právě tento rok oslavuje patnácté výročí svého založení, je též aktivní v jiných evropských zemích. V současnosti má více než 100 klientů využívajících řešení Qlik.

EMARK se věnuje výhradně řešením visual analytics na platformě Qlik. Má nejširší tým specializovaných Qlik expertů sestávající z desítek lidí, který neustále roste. Společnost má za sebou celou řadu úspěšných implementací a projektů ve společnostech na Slovensku, v Čechách, jakož i v dalších zemích Evropy. Experti EMARKu pomohli manažerům a firmám ve všech odvětvích – od financí, výroby, maloobchodu a distribuce, technologií, telekomunikací, IT, zdravotnictví, služeb a jiných – dosáhnout výrazného zlepšení výnosů, nákladové efektivnosti, výkonnosti a kvality.

Více informací najdete na stránce www.emark.cz

O společnosti Qlik

Qlik je dodavatel nejmodernějších BI a visual analytics řešení a platforem, které umožňují vyvíjet analytické a reportingové aplikace s minimální vývojářskou expertízou. Řešení Qlik jsou určená organizacím, které hledají náročnější analytickou funkcionalitu, přičemž však běžný uživatel nepotřebuje extra IT znalosti. Qlik nabízí revoluční BI řešení, která od základů mění pohled na reporting, analýzy a využívání firemních informací. Technologie od Qliku dnes využívá více než 30 000 organizací ve více než 100 zemích světa, Slovensko nevyjímaje.

 

Jsme i na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/emark.sk

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/emark-s.r.o.

Twitter: @emark_sk