Gartner: TOP 10 technologií pro informační bezpečnost v roce 2016

Analytici společnosti Gartner sestavili u příležitosti série konferencí Security & Risk Management žebříček 10 nejdůležitějších technologií pro oblast informační bezpečnosti z hlediska dopadu na oddělení a pracovníky kybernetické bezpečnosti v podnicích a organizacích. (TZ)

„Týmy informační bezpečnosti i celá IT infrastruktura se musí změnit tak, aby dokázaly podporovat požadavky rodícího se digitálního byznysu a zároveň dokázaly čelit stále nebezpečnějším a sofistikovanějším hrozbám,“ vysvětluje viceprezident a analytik společnosti Gartner Neil MacDonald. „Vedoucí pracovníci v oblasti bezpečnosti se musí zajímat o nejnovější technologické trendy – jen tak dokáží definovat, dosáhnout a udržet efektivní programy v oblasti bezpečnosti a řízení rizik, které zároveň podporují využívání příležitostí v oblasti digitálního byznysu.“

Seznam deseti nejdůležitějších technologií pro oblast informační bezpečnosti v roce 2016:

Cloud Acess Security Brokers (CASB) – brokeři přístupu ke cloudovým službám

Endpoint Detection and Response (EDR) – detekce a reakce na útoky na koncových bodech

Nonsignature Approaches for Endpoint Prevention – prevence na koncových bodech nezaložená na signaturách

User and Entity Behavioral Analytics (UEBA) – behaviorální analytika uživatelů a entit

Microsegmentation and Flow Visibility – mikrosegmentace a vizualizace toků

Security Testing for DevOps / DevSecOps – bezpečnost / bezpečnostní testování pro DevOps

Intelligence-Driven Security Operations Center (SOC) Orchestration Solutions – inteligentně/zpravodajsky řízená instrumentace SOC

Remote Browser – vzdálený internetový prohlížeč

Deception – techniky oklamání

Pervasive Trust Services – služby všudypřítomné důvěry

Podrobnější popis jednotlivých technologií a technik naleznete v tiskové zprávě (anglicky). Evropská konference věnovaná této problematice proběhne v první polovině září v Londýně.

O společnosti Gartner

Gartner je největší světová analytická společnost zaměřená na informační technologie. Více než 1 100 analytiků Gartner sleduje na dva tisíce technologií, aplikací a trendů, provádí tržní analýzy 175 technologických segmentů, sleduje přes dva tisíce výrobců a dodavatelů a produkuje ročně 5 000 IT benchmarků. V databázi Gartner je víc než 116 tisíc vlastních reportů a analýz. Gartner má přes 14 tisíc klientů; je mezi nimi 75 % firem z žebříčku Global 500.