Samsung Galaxy Tab A (2016): elegantní a praktický pomocník pro celou rodinu

Nový tablet Galaxy Tab A (2016) nabízí veliký displej s jemným rozlišením, moderní design a široké možnosti propojení s dalšími periferiemi. (TZ)

Praha, 21. června 2016 – Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak uvádí nový tablet Galaxy Tab A (2016) na český trh. Tablet vyniká zejména moderním minimalistickým designem s velkým jemným displejem a propracovanými nástroji pro rodinné využití. K tabletu je možno pořídit polohovatelný obal Magnetic Book Cover pro jednoduchou manipulaci a nastavení zobrazovacího úhlu. Nastavitelný úhel ocení uživatelé nejen při sledování filmů a videí, ale rovněž nabízí větší pohodlí při psaní.

Vylepšený displej WUXGA o velikosti 10,1″ (1920 × 1200) dosahuje v porovnání s předchozím modelem až o 70 % jemnější rozlišení. S hodnotou 224 ppi totiž nabízí dvakrát tolik obrazových bodů jako ostatní HD displeje. Sledování videí, čtení elektronických knih anebo surfování po internetu je proto vždy perfektní.

Interní paměť o velikosti 16 GB lze ještě rozšířit pomocí MicroSD karet až do kapacity 200 GB a díky nástroji OneDrive je možné po dobu 2 let využít dalších 100 GB úložného místa v síti. Tablet je vybaven dvěma pokročilými fotoaparáty o světelnosti f/1,9 – 8 Mpix na zadní straně a 5 Mpix na přední straně. Spolu s funkcí HDR pro sytější tóny zajistí, že fotografie budou vypadat skvěle i za zhoršených světelných podmínek. Kapacita baterie 7 300 mAh vydrží například až 12 hodin sledování videí.

Zařízení pro celou rodinu

V režimu Multi-User lze nastavit jednoduché profily pro každého člena rodiny a přizpůsobit tak aplikace, hry i veškerý multimediální obsah a uchovat osobní informace nadále soukromé.

Přepnutím do speciálně navrženého Kids Mode 4.0 získají uživatelé bezpečné prostředí plné zábavy pro děti. Aplikace nabízí širokou škálu obsahu, od her a dětského fotoaparátu s využitím 3D prvků až po kreslení. Kids Mode 4.0 je navržen tak, aby nedovolil dětem otevřít nevhodné aplikace nebo odkazy. Kontrolní menu v tomto režimu umožňuje nastavit a řídit denní dobu užívání tabletu nebo vybírat pouze ty filmy a aplikace, které mají vhodný a bezpečný obsah.

Pokročilé nástroje

Chytrá funkce Anti-Glare pomáhá uživatelům chránit oči, protože automaticky upravuje jas
a kontrast obrazovky dle aktuálních světelných podmínek v jejich okolí a umožňuje tak lepší zážitek ze sledování. Funkce Quick Connect umožňuje díky technologiím Bluetooth Low Energy a Wi-Fi Direct sdílet a zrcadlit obsah televizní obrazovky s tabletem. Párování obsahu trvá dokonce i po vypnutí televizní obrazovky, takže si uživatelé mohou oblíbený TV pořad vychutnat kdekoli v domácnosti. SideSync umožňuje kontrolovat obsah spárovaného smartphonu a odpovídat na oznámení a SMS zprávy pomocí nástroje Quick Reply.

Samsung Galaxy Tab A (2016) je k dostání ve verzi Wi-Fi i LTE za doporučené maloobchodní ceny 7 999 Kč a 9 599 Kč včetně DPH.

Technická specifikace Samsung Galaxy Tab A (2016)

Samsung Galaxy Tab A (2016)

SM-T580, SM-T585

OS Android M
Síť SM-T580: Wi-Fi

SM-T585: LTE Cat.4

Displej 10,1″ WUXGA TFT (1920 × 1200)
Chipset Osmijádrový Exynos 7870 (1,6 GHz)
Paměť 2 GB RAM, 16 GB Interní paměť + microSD (až do 200 GB)
Baterie 7 300 mAh
Fotoaparát Zadní: 8 MP (f/1,9), AF

Přední: 2 MP (f/1,9)

Video Záznam: 1080p, 30fps

Přehrávání: 1080p, 60fps

Rozměry 155,3 × 254,2 × 8,2 mm, 525 g
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, USB 2.0, GPS, GLONASS
Senzory Akcelerometr, RGB, Hallův senzor

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobků, mohou být změněny bez předchozího upozornění.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.