Monster: Na pracovním trhu se přiostřuje zejména boj o IT odborníky

Z údajů společnosti Monster, odborníka na vyhledávání práce v informačních technologiích, vyplývá, že na pracovním trhu vzrůstá poptávka po odbornících na IT. Ve srovnání s loňským rokem Monster eviduje 15% nárůst počtu inzerátů firem hledajících na tyto pozice nové kolegy. Současně se ale zaměstnavatelé musí vyrovnávat s menším zájmem IT profesionálů o nabízenou práci. (TZ)

x-Monster-Kdo je ajťák

“Přesto, že v IT oborech lze dosáhnout na nadprůměrné výdělky, firmy se musí vyrovnávat s nedostatkem IT specialistů. V některých případech společnosti neváhají nabídnout uchazečům až o 30 % vyšší plat a k tomu ještě nadstandardní benefity jen proto, aby dané místo nezůstalo neobsazené,” popisuje aktuální stav v IT Petr Kubačka, ředitel Monster Career CZ.

Vedle České republiky obsazuje Monster pracovní pozice také v zahraničí. Mezi Čechy patří k nejoblíbenějším destinacím pro výkon povolání Německo, Velká Británie a Rakousko. Do Německa nejčastěji odcházejí odborníci na technické pozice, zatímco ve Velké Británii nacházejí uplatnění správci počítačových sítí a podpora uživatelů. Při rozhodování o cílové zemi sehrává zejména v případě Rakouska a Německa roli geografická a kulturní blízkost.

O Monster

Jeff Taylor, zakladatel společnosti Monster, hned na úsvitu dějin internetu nabídl lidem hledajícím práci možnost, jak si ji přes internet najít. Monster se stal pětistou čtyřicátou pátou registrovanou .com doménou a je vůbec prvním veřejným vyhledávačem práce na internetu.

V současné době tento portál nabízí miliony pracovních pozic po celém světě a  je světovou jedničkou na trhu práce. Má lokální zastoupení na klíčových trzích v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a Austrálii a vedle hledání a nabízení pracovních pozic poskytuje klientům i personalizované poradenství. Pro zaměstnavatele nabízí Monster prostřednictvím online služeb velmi efektivní zacílení rozličných cílových skupin uživatelů.

V lednu 2009 vstoupila společnost Monster přímo na český trh, zároveň se spuštěním nového portálu ve 24 zemích celého světa. Od roku 2009 tak čeští uchazeči o práci získali přístup i k pracovním pozicím z celého světa. V Česku Monster působí již od roku 1999, původně jako provozovatel portálu Jobpilot.cz.  V čele české pobočky Monster Career CZ stojí Petr Kubačka.