Partnerství Altronu a Nlyte přinese firmám kompletní správu datových center

Praha 19. 7. 2016 – Altron uzavřel partnerství s Nlyte Software, předním světovým výrobcem softwaru pro správu a provoz datových center (Data Center Infrastructure Management – DCIM). Altron se tak stal partnerem pro systémovou integraci celého řešení v regionu Evropy a Blízkého východu (EMEA) a rozšířil své portfolio řešení a služeb pro datová centra. (TZ)

Díky uzavřené spolupráci bude společnost Altron zajišťovat kompletní systémovou integraci celého řešení Nlyte u zákazníků včetně následného provozu a servisu. Využije přitom dlouholeté zkušenosti s návrhem, výstavbou a provozem datových center a poskytováním souvisejících služeb. Díky tomu může navrhnout optimální řešení a integraci DCIM pro stávající i nové zákazníky bez ohledu na geografické umístění datového centra.

Řešení Nlyte, které bude Altron integrovat do datových center, umožňuje kompletní řízení veškerých non-IT zdrojů, IT infrastrukturu, kapacitní plánování a servis, tedy komplexní správu datového centra. Samozřejmostí je napojení na další systémy a především nástroje na efektivní využití dostupných zdrojů datového centra. Výhodou je možnost individualizace řešení ze strany Altronu podle aktuálních provozních i obchodních potřeb. Provozovatelé datových center tak mohou snadno a s úsporou investic a času plánovat vytížení své technologické infrastruktury a její budoucí rozvoj.

„Těší nás, že jsme propojili jedničky ve svém oboru. Spolupráce se společností Nlyte nám otevírá nové možnosti na poli moderní správy technologické infrastruktury datových center a rozšiřuje naše portfolio služeb a řešení. Společný přístup již od počátku přináší výsledky v podobě otevřených příležitostí a zakázek napříč regionem EMEA,“ uvedl Stanislav Stejskal, generální ředitel společnosti Altron.

„Spolupráce se společností Altron, která je lídrem v oblasti výstavby a provozu datových center a IT řešení, je pro náš rozvoj na evropském trhu klíčová. Těšíme se na spolupráci při řešení zákaznických projektů, které pomohou zvýšit efektivitu a hodnotu jejich datových center,“ uvedl Moshe Benjo, Head of EMEA Sales ve společnosti Nlyte Software.

Společnost Nlyte Software je výrobcem softwaru DCIM, který jako první uvedla na světový trh a nastavila tak standard pro systémy na správu datových center. Řešení Nlyte patří v současnosti mezi špičku na trhu DCIM systémů a poskytuje komplexní systém vhodný pro širokou škálu datových center, od středních až po ta největší.

O skupině Altron

Společnost Altron působí na českém trhu od roku 1991. Původní portfolio zaměřené na prodej a servis záložních zdrojů a výstavbu datových center bylo v průběhu doby postupně rozšiřováno spolu s expanzí společnosti na další evropské i mimoevropské trhy a v současnosti má společnost ucelenou nabídku služeb a řešení v oblasti infrastruktury datových center včetně mobilních DC, mikrodatových center, konzultačních služeb a komplexní správy datových center. Díky více než 2 000 instalacím datových center s rozlohou přes 700 000 m2 ve dvaceti zemích světa a profesionálnímu týmu 250 kvalifikovaných a plně certifikovaných profesionálů je Altron, spolehlivým partnerem firemních zákazníků od telekomunikací, přes výrobu a služby až po instituce veřejné správy.

Altron také poskytuje zákazníkům profesionální ICT řešení a služby jako jsou systémová integrace, cloudová řešení, firemní mobilita, vývoj aplikací na zakázku, implementaci a provoz podnikového softwaru a byznys aplikací včetně moderních řešení z oblasti Internetu věcí a infrastruktury pro chytrá města.

Altron je také aktivní v rámci společenské odpovědnosti a je držitelem řady standardů a certifikací jako je ISO 14001:2004, ISO 20000: 2005, ISO 27001:2005, ISO 18001:2007 a ISO 9001:2008. Společnost je členem organizací U. S. Green Building Council a disponuje odborníky s mezinárodními certifikacemi, jako jsou Uptime Institute Accredited Tier Designer a Specialist.

Více informací o nabídce služeb a řešení na www.altron.net.

Sledujte nás na Twitteru: Altron_Group

O společnosti Nlyte Software

Společnost Nlyte Software vznikla v roce 2004 a je první firmou, která uvedla na trh řešení kategorie DCIM. V současnosti je k dispozici již sedmá generace Nlyte Software a analytická společnost Gartner hodnotí Nlyte jako lídra trhu v magickém kvadrantu DCIM pro rok 2014 a 2015. V roce 2016 rozšířila společnost Nlyte své portfolio o řešení Data Center Service Management díky vstupu do společnosti FieldView.