Dassault Systèmes představuje Vehicle Program Intelligence ke zrychlení výroby vozidel

PRAHA/VELIZY-VILLACOUBLAY, Francie – 26. července 2016 — Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), uvedla na trh specializované řešení „Vehicle Program Intelligence”. Toto řešení nabízí analytické aplikace společnostem působícím v dopravě a automobilovém průmyslu. „Vehicle Program Intelligence“ vychází z platformy 3DEXPERIENCE a vyhledává, měří a analyzuje data týkající se produktů a výroby. Tím pomáhá urychlovat rozhodování při řízení projektů, změn a kvality. (TZ)

Průměrný program na vývoj nových vozidel může trvat až pět let a zapojují se do něj stovky osob z různých oborů a zemí. Nové zdroje informací, které vstupují do celého procesu, způsobují, že jsou projekty rozsáhlé a komplikované. Zastaralé systémy spolu s nedostatkem relevantních a přístupných konstrukčních dat zpomalují proces optimalizace. Výrobci a dodavatelé vozidel vyžadují řešení, které jim přinese srozumitelný a uživatelsky přívětivý náhled na jejich vývojový program v reálném čase.

Právě řešení „Vehicle Program Intelligence“ umožňuje pracovníkům, kteří tyto programy řídí, podrobný vhled do toho, jak projekt postupuje. Firmy tak budou mít mnohem lepší přehled o problémech zákazníků a času zpětné reakce, nejrůznějších komplikacích a způsobech jejich řešení, včetně problémů týkajících se součástek a výroby z hlediska nákladů, kvality a materiálu.

Ve virtuálním prostředí mají uživatelé rychlý a efektivní přístup k datům z produktového vývoje a k aktuálním klíčovým ukazatelům výkonnosti. Tento přístupový bod zajišťuje dohledatelnost a spolehlivost informací a současně zkracuje dobu nutnou k jejich vyhledávání a shromažďování. „Vehicle Program Intelligence“ rovněž zachycuje a analyzuje obsah z jiných starších systémů, čímž umožňuje transparentní předávání nejrelevantnějších dat na platformu 3DEXPERIENCE. Díky tomu lze i ze zastaralých nástrojů a systémů přejít řízeným a bezproblémovým způsobem.

„Díky tomuto oborovému řešení nabízí Dassault Systèmes firmám v oblasti dopravy speciálně uzpůsobenou nabídku, s níž lze prostřednictvím analytických nástrojů zdokonalit nejrůznější procesy,“ uvedl Olivier Sappin, viceprezident pro oblast Transportation & Mobility ve společnosti Dassault Systèmes. „Firmy se mohou lépe rozhodovat díky jednotnému zdroji spolehlivých informací. Rychlost a přizpůsobivost řešení Vehicle Program Intelligence pomáhá snižovat náklady, zvyšuje kvalitu vozidel a urychluje jejich uvedení na trh.“

Více informací o specializovaných řešeních pro sektor dopravy najdete na stránkách http://www.3ds.com/industries/transportation-mobility/.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 210 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích. Více informací najdete na www.3ds.com.