Seznamte se s FDR-X3000R; novým BOSSem světa sportovních kamer Action Cam

Sony dnes uvedla na trh novou videokameru 4K Action Cam, která v sobě spojuje špičkové zobrazovací technologie, díky nimž vznikla kamera zaručující dokonalý zážitek při natáčení videa. Díky kameře budou její uživatelé nahrávat videa, která budou s hrdostí sdílet, ukládat a jednou se s nimi pochlubí budoucím generacím. Nová videokamera 4K FDR-X3000R je obohacena velkým množstvím technologií, které u sportovních kamer typu POV (point-of-view) snímajících scénu z pohledu natáčejícího ještě nebyly použity. K těmto technologiím patří technologie B.O.SS patentovaná společností Sony, která se již uplatňuje v prémiové řadě videokamer Sony Handycam®, a vůbec poprvé byla upravena pro použití u sportovní kamery Action Cam. (TZ)

Tato videokamera byla navržena pro použití v proměnlivém reálném světě. Díky tomu, že je tento model navíc vybaven novou technologií B.O.SS, se už její uživatelé nemusí bát trhaného nebo roztřeseného videa. Ať už se rozhodnete snímat z ruky nebo videokameru FDR-X3000R připevnit na kolo či auto (pomocí některých z celé řady volitelných doplňků), vždycky dosáhne videokamera viditelně lepších výsledků ve srovnání s jinými současnými modely. Tato stabilizace obrazu je dokonce schopna kompenzovat i silné otřesy kamery a umí nahrávat v režimu rozlišení 4K nebo v režimu vysokorychlostního nahrávání 120fps v rozlišení Full HD.

Nový model se dodává v setu s nejnovějším dálkovým ovládáním (RM-LVR3V)iv, který je přibližně o 30% menší než jeho předchůdce.  Díky adaptéru, který je součástí balení, můžete ovládání připevnit na různé držáky, např. úchyt na kolo Handlebar Mount (VCT-HM2), Shooting Grip (vct-STG1) nebo nový držák Finger Grip (AKA-FGP1). Dálkové ovládání se také dá nosit jako náramkové hodinky. Jeho hlavní výhodou je možnost ovládat nastavení natáčení, včetně zapnutí/vypnutí(on/off), spuštění/zastavení natáčení (start/stop), aniž byste se museli dotknout samotné kamery. Uživatelé mohou také ovládat videokameru pomocí volně dostupné aplikace PlayMemories Mobile™ prostřednictvím svých chytrých telefonů a tabletů . Nová videokamera a dálkové ovládání Live-View Remote mají stejné uživatelské rozhraní a systém menu s výrazným označením údajů o nastavení videokamery, které usnadňují procházení menu a individuální nastavení podle potřeby.

Kromě toho, že je možné videokamerou FDR-X3000R natáčet obrazově vyvážená videa v úchvatném rozlišení 4K, nabízí tento nový model možnost intervalového snímání v rozlišení 8.3MP, díky němuž vytvoříte úžasná časosběrná videa v rozlišení 4K v. Videa potom můžete jednoduše editovat pomocí bezplatného softwaru Action Cam Movie Creator PC a pak je sdílet s kýmkoli budete chtít. Musíme vás ale varovat, protože výsledky vašeho natáčení vám budou přátelé závidět.

Spojení jednoduchosti použití a úžasných výsledků bylo umožněno díky mnoha technologickým zázrakům z dílny Sony, které se v těle této sportovní kamery ukrývají. Model FDR-X3000R je vybaven stejným procesorem BIONZ X, který najdete např. ve špičkových fotoaparátech Sony ɑ7 a který byl optimalizován pro použití ve videokamerách Action Cam. Světlo zachycuje nově vyvinutý snímač Exmor R CMOS a nová optika ZEISS® Tessar zajišťuje přirozenější obraz s menším zkreslením v porovnání s ostatními současnými modely i. Kombinace obrazového snímače a procesoru umožňuje použití technologie Full Pixel Readout, která dodává záznamu realističtější barvy a omezuje vznik barevných artefaktů a moiré. Můžete pořizovat video ve vysokém rozlišení 4K při 100Mbps, Full HD při 50/100Mbps ve formátu XAVC S™ . Stereo mikrofony zajišťují jasný a čistý zvuk i se systémem Wind Noise Reduction redukující šum větru, takže můžete nahrávat takové audio, které opravdu chcete.

Vlastnosti, které jsou u stávajících modelů Action Cam oblíbené, najdete také u nového modelu. Patří k nim např. nastavení úhlu záběru na „široký“, „střední“ nebo „úzký“ a plynulý elektronický zoom (až 3x), který se dá využít i při natáčení videa. Také nabízí nahrávání smyčky, vysokorychlostní nahrávání ve Full HD při snímkové frekvenci 100/120p pro úchvatné zpomalené záběry, živé streamování přes platformu Ustream, sekvenční snímání Burst Shooting a možnost manuálního nastavení vyvážení bílé a automatický posun expozice. Výhodou videokamery FDR-X3000R je tělo odolné proti vlhkosti a navíc se dodává s plně vodotěsným pouzdrem pro snímání pod vodou Underwater Housing (MPK-UWH1), které je funkční při ponoru až do 60 metrů. Je také opatřena vestavěným stativovým závitem, který umožňuje připevnit množství různého příslušenství, aniž by bylo potřeba použít adaptér nebo pouzdro. Všechny výstupy byly umístěny na zadní stranu kamery. To usnadňuje použití HDMI, Micro USB nebo jacku pro mikrofon, i když je kamera připevněná k různým typům příslušenství pro Action Cam.

Funkce Highlight Movie Maker, vyvinutá společností Sony, automaticky vybírá záběry, akční scény a rozpoznává obličeje a následně automaticky vytváří krátká videa včetně hudebního podkresu. K videu dodává vestavěný systém GPS, zaznamenávající rychlost a údaje o poloze. Vytváří pak novou video složku, která ukazuje vaši trasu a informace o rychlosti, takže potom můžete archivovat svoje dobrodružství s dokonalou přesností.

Rostoucí nabídka doplňků ke kamerám byla rozšířena o další dva nově představené produkty, které jsou ideálními doplňky k modelu FDR-X3000R. Prvním z nich je AKA-FGP1 Finger Grip, držák, který umožňuje snadnou kontrolu a ovládání kamery jednou rukou pomocí ovladače Live-View Remote a umožňuje naklopení displeje až do úhlu 120°. To usnadňuje natáčení zajímavých záběrů z podhledu nebo nadhledu. Ochrana objektivu AKA-MCP1 MC Protector poskytuje extra ochrannou vrstvu, která objektiv chrání před špínou, prachem a poškrábáním, když kameru používáte bez krytu pro použití ve vodě. Je potažen pokročilou antireflexní vrstvou, která zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu a odpuzuje vodu a olej.

Videokamera FDR-X3000R se začne dovážet v listopadu 2016.

 

 

O společnosti Sony

Sony Corporation je předním výrobcem v oblasti audio a video systémů, herních systémů, komunikací, zařízení a informačních technologií pro spotřebitelský segment i profesionální využití. Díky své nabídce hudby, videa, počítačových her, online zábavy a služeb má Sony pozici předního výrobce elektroniky a zábavního obsahu. Za fiskální rok končící 31. březnem 2016 společnost Sony vykázala roční obrat přibližně 72 miliard amerických dolarů. Globální webové stránky společnosti Sony: http://www.sony.net/