ADATA uvádí XPG SX8000 PCI Express 3.0 x4 M.2 2280 herní SSD

Praha, Česká republika – 29. září 2016 – ADATA Technology, přední výrobce výkonných modulů DRAM a NAND flash produktů, dnes představil SSD disk XPG SX8000 s rozhraním M.2, technologií 3D MLC NAND Flash a řadičem SMI 2260. SX8000 splňuje požadavky NVMe 1.2 a připojuje se přímo na základní desku prostřednictvím PCI Express 3.0 x4 (PCIe 3×4). Díky tomu dosahuje přenosových rychlostí až 2,4 GB/s pro čtení a 1 GB/s pro zápis a hodnotu IOPS (input/output operations per second) 100K/140K. SX8000 je nabízen v různých kapacitách (128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB), díky čemuž je nová generace SSD dostupná širšímu počtu uživatelů. Mírně rychlejší verze doplněná atraktivním XPG chladičem, dostupná na konci října, nabídne estetický bonus příznivcům designového vylepšování počítače. (TZ)

Kompaktní M.2 PCI 3×4 otřásá hranicemi rychlostí

XPG SX8000 lze připojit ke stolním počítačům i notebookům prostřednictvím nenápadného rozhraní M.2 2280 a přenáší data pomocí PCI Express 3.0 x4. Nízká latence a velká šířka pásma PCI umožňují přenosové rychlosti až 2,4 GB/s pro čtení a až 1 GB/s pro zápis – čtyřikrát rychlejší čtení a dvakrát rychlejší zápis než je průměr u SSD disků připojovaných přes rozhraní SATA. Při měření náhodného 4K IOPS dosahuje hodnot 100K pro čtení a 140K pro zápis, což je také výrazně více než disky s rozhraním SATA. SX8000 je plně kompatibilní s NVMe 1.2, což s sebou přináší velké zvýšení výkonu, které uživatelé pocítí při běžném používání počítače, zejména při nahrávání scén v rámci her, které kladou velké nároky na datové přenosy, a v profesionálních aplikacích, jako je referování grafiky a zvuku.

Odolné a přizpůsobivé 3D NAND

SX8000 představuje novou éru SSD disků nejen co se týká výkonu, ale také samotné architektury. Používá spolehlivé 3D MLC NAND Flash, díky čemuž může ADATA nabízet verze s kapacitou od 128 GB do 1 TB. Díky 3D NAND se zvyšuje výkon a efektivita; výrazně více úložného prostoru zabírá méně místa, aniž by bylo potřeba zvyšovat energetické nároky. SX8000 slibuje ukazatel MTBF (střední čas mezi poruchami) s hodnotou 2 miliony hodin. To je o 25 % více než klasické 2D NAND SSD, které se vyznačují hodnotou MTBF 1,5 milionu hodin.

Balík funkcí zvyšujících výkon

Firmware všech SSD disků ADATA se zaměřuje na špičkový výkon a integritu dat. Inteligentní cachování SLC umožňuje disku zvýšit rychlost díky módu pseudo jednoúrovňových buněk (pseudo single-level cell) v případech, kdy se vyskytnou extrémní nároky na datové přenosy. Může také využít paměť RAM počítače k dočasnému zvýšení výkonu pomocí technologie DRAM Cache Buffer, takže i v průběhu těch nejvíce náročných úloh zachová konstantní výkon. Paritní systém LDPC ECC (low density parity check error correction) chrání data před poškozením a zlepšuje jejich integritu, zatímco Data Shaping rovnoměrně rozkládá výkon mezi jednotlivé NAND Flash buňky. Díky tomu je SX8000 průkopníkem výkonu, který zahrnuje kompletní balíček funkcí zvyšujících spolehlivost. Záruční doba byla prodloužena na 5 let.

O značce XPG společnosti ADATA
Xtreme Performance Gear, neboli XPG, je značka společnosti ADATA nabízející špičkově výkonný a extra stylový hardware pro PC hraní a přetaktování. Vývojáři XPG se sami pohybují v komunitě hráčů a přetaktovávačů. Díky tomu XPG produkty překračují již tak přísné A+ požadavky, které na své výrobky klade společnost ADATA. I v  nejnáročnějších herních, benchmarkových a přetaktovávacích situacích jsou zajištěny výkon a stabilita díky osobnímu nadšení vývojářů. XPG posouvá hranice možného, zajišťuje tu nejpokročilejší grafiku, fyziku nebo herní zážitky, včetně rychle se rozvíjející virtuální reality. To vše za použití špičkových technologií a ve spolupráci s významnými partnery. Řada XPG se nevyznačuje jen špičkovým výkonem, značná pozornost byla věnována také designu. Zákazníci poznají výrobek XPG už na první pohled podle agresivního, ale přesto decentního vzhledu. Produkty XPG získaly řadu prestižních mezinárodních ocenění, jako např. Good Design Award (Japonsko) a Taiwan Excellence Gold Award. Pro více informací prosím navštivte www.adata.com/xpg.