Dell nabídne své portfolio podnikových produktů i EMC partnerům. Spojí síly díky distribuční společnosti Avnet

Praha, 10. října 2016 – Dell rozšiřuje spolupráci se společností Avnet také do České republiky. Po dokončení nedávné akvizice společnosti EMC se Dell rozhodl nabídnout celé portfolio svých podnikových produktů i EMC partnerům ještě před oficiálním propojením partnerských programů. To by mělo být oznámeno na Dell EMC World konferenci, která se bude konat v říjnu v Austinu, Texas USA, a dokončeno v únoru 2016. (TZ)

Hlavním cílem tohoto kroku je zpřístupnit zákazníkům Dell EMC co nejrychleji všechna řešení, která Dell Technologies jako největší společnost na trhu s výpočetní technologií v současnosti nabízí. Avnet, který u nás dosud obstarával distribuci pro EMC, tak již nyní může svým partnerům v České republice dodávat veškeré produkty z portfolia Dell EMC. Tyto technologie mohou být plně integrovány s virtualizačními produkty společnosti VMware, které již součástí nabídky Avnetu jsou.

„Po zářijovém spojení společností Dell a EMC je dohoda o VAD distribuci produktů Dell společností Avnet s jejich existující partnerskou sítí EMC logickým krokem, jak podpořit růst našeho podnikání v České republice. Avnet je lídr v oblasti datových center a my můžeme díky jeho široké síti partnerů a bohatým zkušenostem se zákazníky po celém světě získat nové příležitosti i v Česku,“ komentoval toto rozhodnutí Jiří Kysela, generální ředitel společnosti Dell v České republice.

„Tato dohoda otevírá v ČR spoustu možností jak uspokojit rostoucí poptávku po kompletních end-to-end řešeních a umožní nám poskytnout našim partnerům větší výběr produktů než doposud,“ řekl Pavel Salák, ředitel Avnet Technology Solutions pro Českou republiku.

Po spojení společností Dell a EMC tak bude Avnet podporovat stávající zákazníky v Česku stejně jako dřív, ale s širším portfoliem produktů a rozšířeným pracovním týmem.

Dell spolupracuje se společností Avnet již 10 let v zemích, jako je Rakousko, Belgie, Německo, Lucembursko, Nizozemsko, Švýcarsko a nově i Česká republika.

Dell dokončil akvizici společnosti EMC

Společnost Dell Technologies 7. září 2016 oficiálně dokončila akvizici EMC Corporation. Touto transakcí, která svou velikostí a rozsahem ve světě IT nemá obdobu, vznikl lídr trhu v hodnotě 74 miliard dolarů se stále se rozšiřujícím portfoliem technologií a kompletní nabídkou IT řešení od A do Z.

Dell EMC World

Každoroční konference, která se bude konat v americkém Austinu, Texas od 18. do 20. října 2016, je setkáním, na kterém se potkají lídři, technologové, vývojáři a designéři z celého světa. Událost poskytuje již tradičně prostor pro sdílení nápadů, myšlenek a zkušeností za účelem inspirace, inovace a připravenosti společností na budoucnost v technologiích. Více informací a registraci naleznete na. http://dellemcworld.com.

###

O společnosti Dell EMC

Společnost Dell EMC, součást skupiny Dell Technologies, umožňuje organizacím modernizovat, automatizovat a transformovat svá datová centra díky špičkovým konvergovaným infrastrukturám, serverům, úložištím a technologiím pro ochranu dat. Tím podnikům poskytuje důvěryhodný základ pro transformaci IT prostřednictvím hybridních cloudů a přeměnu celého systému podnikání tvorbou nativních cloudových aplikací a big data řešení. Dell EMC poskytuje služby zákazníkům ze 180 zemí – včetně 98 % společností z žebříčku Fortune 500 – a nabízí nejucelenější a nejinovativnější portfolio na trhu zahrnující vše od hraničních sítí přes základní systémy až po cloud.