SUSE OpenStack Cloud 7 přináší agilitu a inovace do oblasti softwarově definovaných infrastruktur

BARCELONA, Španělsko (OpenStack Summit) – 27. října 2016 – Společnost SUSE® oznámila uvedení řešení SUSE OpenStack Cloud 7, nejnovější OpenStack platformy připravené pro podnikové využití a určené pro vytváření privátních cloudů na principu poskytování infrastruktury jako služby (Infrastructure-as-a-Service). Srdcem SUSE OpenStack Cloud 7 je nově představené řešení OpenStack Newton, obsahuje nové funkce týkající se poskytování kontejnerů jako služby (Container-as-a-Service) a možnost aktualizací bez narušení provozu, jejichž cílem je vyhnout se odstávkám a přerušení běžících služeb. Díky těmto rozšířením mají zákazníci možnost akcelerovat vyvíjené inovace, urychlit odezvu a zvládat stále se měnící výzvy současného obchodního prostředí. (TZ)

„Společnost SUSE přináší plnohodnotný OpenStack, čímž pomáhá zákazníkům provádět evoluci svých řešení revolučním způsobem a budovat softwarově definované struktury“ řekl Joseph George, viceprezident pro strategická řešení ve společnosti SUSE. „Platforma SUSE OpenStack Cloud má jedinečné postavení zaměřené na to, aby pomáhalo zákazníkům plně využívat výhod rychle se rozvíjejících technologických trendů, jako jsou kontejnerizace a DevOps pro vývoj nových zátěží, které jsou vlastní právě cloudům. Navíc jim umožňuje přesouvat zátěže, u nichž je podstatná stálá dostupnost, do svého cloudu. Cílem společnosti SUSE je zapracovávat nejlepší technologie tak, aby přinesly našim zákazníkům co největší užitek díky tomu, že SUSE OpenStack Cloud bude možné nasazovat, konfigurovat a spravovat v kratším čase než jiná řešení a bude tak pomáhat rychlejší návratnosti v podobě skutečných obchodních přínosů.“

Přední analytici společnosti Forrester Research Paul Miller a Lauren Nelsonová napsali: „Šéfové IT oddělení společností v oblastech retail, finanční instituce, výroby, vládních organizací, filmu a médií, patří mezi ty, kteří se od pouhého vyhodnocování a pilotních projektů posouvají k přijímání cloudových řešení na principu OpenStack, jež splňují strategické požadavky jejich konkrétních obchodních činností.“ Ve své zprávě rovněž o řešení OpenStack uvedli, že „těmto CIO nabízí neuvěřitelnou platformu, na níž mohou provádět transformace potřebné pro jejich firmy, aby byly inovativní, agilní a dokázaly skutečně reagovat na vyvíjející se potřeby zákazníků.“*

Hlavní nové funkce řešení SUSE OpenStack Cloud 7:

  • Plná podpora pro Docker, využití Kubernetes pro orchestraci kontejnerů díky integraci řešení OpenStack Magnum. Lze tak zákazníkům nabízet funkce Container-as-a-Service pro navrhování a budování nových inovativních zátěží a aplikací specificky pro práci v cloudu a podporu procesů a prostředí DevOps.
  • Možnost využít funkcí aktualizace za provozu pro odstranění odstávek a bez přerušení poskytovaných služeb, k nimž docházelo při přechodech na nové verze řešení OpenStack.
  • Doplňkové funkce pro zachování vysokého stupně dostupnosti (HA), včetně ochrany virtuálních počítačů a zátěží, jež doplní stávající podporu HA pro řídicí roviny a výpočetní uzly. Díky tomu mohou zákazníci s důvěrou na cloud přesouvat své aplikace, jejichž provoz se nesmí přerušit.
  • Integrace řešení OpenStack Manila s CephFS prostřednictvím využití platformy SUSE Enterprise Storage. Poskytuje sjednocené prostředí pro ukládání dat, jež zákazníkům umožňuje provozovat zátěže s využitím blokového, objektového a souborového systému uložení dat v jediném clusteru a snižovat tak kapitálové a provozní náklady.
  • Vylepšené možnosti škálování, jež poskytují podporu nasazení ve více datových centrech, aby uživatelé mohli přistupovat, spravovat a řídit více soukromých cloudů prostřednictvím jediného uživatelského rozhraní.

Společnost SUSE předběžné řešení SUSE OpenStack Cloud 7 představuje ve dnech 25. až 28. října na akci OpenStack Summit v Barceloně na stánku D27. Finální podoba řešení bude obecně dostupná v prosinci. Další informace můžete získat na adrese www.suse.com/cloud.

O společnosti SUSE

Společnost SUSE jako průkopník v oblasti open source softwaru poskytuje spolehlivý linuxový operační systém, cloudovou infrastrukturu a řešení pro ukládání dat, jež firmám přinášejí větší míru kontroly a flexibility. Firma má za sebou více než 20 let, během nichž vynikala v inženýrské oblasti, poskytovala špičkové služby a bezkonkurenční ekosystém partnerství. To vše je hnacím momentem pro vývoj produktů a podpory, jež jejím zákazníkům pomáhají zvládat složité situace, snižovat náklady a spolehlivě zajišťovat služby, u nichž nesmí dojít k výpadkům. Dlouhodobě budované vztahy společnosti také umožňují reagovat a dodávat stále více inteligentní inovace, kterou její zákazníci potřebují. Další informace jsou k dispozici na adrese www.suse.com.

* „Brief: OpenStack Is Now Ready For Business“, Forrester Research, 16. září 2015