Centrální redakci Deníku posílí nový šéfredaktor

Do vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA nastupuje od 14. listopadu nový šéfredaktor centrální redakce Deníku Tomáš Skřivánek (42). (TZ)

„Jsem rád, že Tomáš posílí tým Deníku, který prochází řadou změn, ať už na centrální nebo regionální úrovni. Potřebujeme lidi s novinářskými zkušenostmi a nápady, které Deníku pomohou v dalším rozvoji,“ řekl ředitel redakcí Deníku Roman Gallo.

Novinář, spoluzakladatel a dlouholetý šéfredaktor deníku E15 Tomáš Skřivánek přichází z mediální společnosti CN Invest, kde od jara pracoval jako konzultant. Do ledna 2016 působil přes osm let ve vydavatelství Mladá fronta, v posledních letech jako člen představenstva zodpovědný za deník E15, týdeníky Euro a E15 weekly, měsíčníky Profit a Strategie. V minulosti vedl server peníze.cz, pracoval jako redaktor v MF Dnes a v Týdnu. Byl též spolupracovníkem zpravodajství České televize.

“Vybudovat silnou centrální redakci, která bude fungovat jako dodavatel textů, datové žurnalistiky i videoobsahu, pro všechny regionální redakce, považuji za klíčový prvek transformace Deníku do digitální éry. Na tento úkol i své budoucí kolegy, se moc těším,” uvedl nový šéfredaktor Skřivánek.

Dosavadní šéfredaktorka centrální redakce Marie Dlouhá přebírá pozici hlavní manažerky redakcí Deníků.

 

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story,

Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres, TV sport a Křížovkářský TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz a www.cars.cz.