Šéfredaktorka Eva Hanáková odchází z VLTAVA LABE MEDIA

Po třech a půl letech působení v redakci Dotyku odchází jeho šéfredaktorka Eva Hanáková. (TZ)

Eva Hanáková spolu s Michalem Klímou založila vydavatelství Tablet Media, které začalo vydávat v květnu 2013 týdeník Dotyk, první ryze tabletový týdeník v Česku. Pod jejím vedením získal Dotyk cenu nejlepší tabletová publikace v Evropě, prestižní cenu, kterou uděluje WAN-IFRA – Světová asociace novin a vydavatelů zpravodajství. V ČR byl Dotyk vyhlášen časopisem roku, nejlepší tabletovou aplikací a získal i další ceny. Po akvizici vydavatelství Vltava-Labe-Press skupinou Penta se stal Dotyk jeho součástí. Od července letošního roku se změnil z tabletového na internetový magazín.

„Za tři a půl roku se Dotyk stal respektovaným médiem, které po profesní stránce odvádí skvělou práci. Z exkluzivního a technologického solitéra, kterým byl na začátku, se Dotyk stal součástí velkého vydavatelského domu. Jeho další rozvoj – to už je mise pro někoho jiného. Já se chci posunout dál. Chci zkusit něco podobně avantgardního a dobrodružného jako byl Dotyk. A nemusí to být nezbytně mediální projekt,“ uvedla ke svému odchodu Eva Hanáková, zástupkyně generálního ředitele pro obsahové strategie a šéfredaktorka Dotyku.

„Děkuji Evě za spolupráci. Cením si jejího talentu, profesionality, pracovního nasazení a loajality k projektu, který řídila. Přeji jí mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě, řekl Michal Klíma, předseda představenstva a generální ředitel VLTAVA LABE MEDIA.

 

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story,

Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres, TV sport a Křížovkářský TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz a www.cars.cz.