Embarcadero oznamuje RAD Studio 10.1 Berlin Anniversary Edition

Praha – 21. 11. 2016 – společnost Embarcadero Technologies (divize společnosti Idera), vedoucí dodavatel softwarových řešení pro vývoj aplikací, oznámila vydání nové verze produktu RAD Studio 10.1 Berlin Update 2 – Anniversary Edition. Produkt je okamžitě dostupný a obsahuje novou či rozšířenou podporu platforem, nové komponenty a funkce pomáhající vývojářům dostat své produkty k zákazníkům ještě rychleji. (TZ)

Podpora Windows Desktop Bridge (“Project Centennial”) je v tomto vydání produktu RAD Studio klíčovou novinkou. Umožní vývojářům vytvářet z jejich stávajících stolních aplikací balíčky připravené pro šíření prostřednictvím Windows 10 Store, a to přímo z integrovaného vývojového prostředí. Miliónům aplikací napsaných pomocí Delphi nebo C++Builderu to zprostředkuje cestu ke stovkám miliónů zařízení provozujících Windows 10, aniž by byla potřeba měnit jejich kód. Další podpora Windows 10 přidaná ve druhé sadě úprav („Update 2„) mění RAD Studio na ten nejlepší nástroj pro tvorbu současných aplikací pro Windows.

RAD Studio Anniversary Edition dále obsahuje vylepšenou podporu platforem iOS a Android zpřístupňující jejich nejnovější funkce. Vývojáři mohou psát kód jen jednou a následně aplikace umístit do všech významných obchodů s aplikacemi – pro Windows, Mac, iOS i Android – a jde o stejný nativní, kompilovaný kód, takže dodávka aplikací je snazší a rychlejší než při použití jiných vývojářských nástrojů.

RAD Studio je jediným vývojářským nástrojem, který programátorům dovolí použít stávající zdrojový kód, a přitom podporovat poslední aplikační rozhraní Windows. Navíc jim umožní zacílit na zcela nové zákazníky„, řekl pan Atanas Popov, generální ředitel společnosti Embarcadero. „Tyto možnosti spolu s rozsáhlou integrací s aplikačními obchody umožní zákazníkům zkrátit dobu vývoje a zvýšit příjmy z jejich vývojářské práce.

Vydání produktu RAD Studio Anniversary Edition opět dokazuje závazek společnosti Embarcadero přidávat nástrojům pro vývojáře další schopnosti v častěji vydávaných sadách vylepšení během delších vývojových cyklů jejich nových verzí.

Přidání zásadních nových vlastností do průběžných úprav vývojářských nástrojů dovolí zákazníkům ustálit se na jediném vydání po delší dobu, a přitom využívat všech nových platforem a novátorských vlastností„, řekl pan Nick Hodges, nově jmenovaný ředitel pro správu produktů u společnosti Embarcadero. „Tento požadavek nejčastěji slýcháme od našich zákazníků a jsme rádi, že jsme nyní vše zabudovali do plánu vývoje produktů.

Novinky v produktu RAD Studio 10.1 Berlin Update 2 zahrnují:

  • Podpora Desktop Bridge – můžete vytvářet aplikační balíčky typu APPX pro Windows 10 Store včetně podpory šíření aplikací, zabudované podpory podepisování kódu a možnosti úprav ikon aplikačního obchodu i dalších prvků aplikací.
  • Nové komponenty VCL – Vylepšíte použitelnost aplikací pomocí dvou kalendářových komponent pro Windows 10, které napodobují komponenty uživatelského rozhraní WinRT a zároveň poskytují podporu i starším verzím.
  • QuickEdits – Obohatíte svou produktivitu o možnost rychle měnit jméno, popis, zarovnání, rozložení nebo barvu komponent. Nově též dokážete rychle kopírovat jméno komponenty a propojit komponentu s datovým zdrojem či datovým políčkem.
  • Nové styly Windows 10 – Uživatelská rozhraní aplikací nyní můžete modernizovat pomocí třech nových stylů Windows 10 pro FireMonkey i VCL; vylepšíte tak jejich uživatelskou přívětivost.
  • Podpora C++ byla rozšířena – Programátorskou efektivitu zvýší i více parametrů příkazové řádky v kompilátorech Embarcadero rozšířených o Clang.
  • Rozšíření instalačního nástroje GetIt – Umožní zachovat konfigurační nastavení při přechodu na novější verzi vývojového prostředí.

Další informace o produktu RAD Studio 10.1 Berlin Update 2 – Anniversary Edition najdete např. na stránce http://www.embt.cz/cs/produkty/352-rad-studio-10-1-berlin-enterprise.html nebo podrobněji na http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio/Berlin/en/Subscription_Update_2_-_Anniversary_Edition.

O společnosti Embarcadero

Embarcadero vytváří nástroje pro ty nejtalentovanější vývojáře na celém světě a pomáhá jim dodávat bezpečné a škálovatelné podnikové aplikace rychleji, než by to dokázali pomocí libovolných jiných nástrojů na trhu. Ve skutečnosti se 90 ze sta nejdůležitějších společností na světě a aktivní komunita více než tří miliónů uživatelů na celém světě spoléhá na mnohokrát oceňované produkty Embarcadero při tvorbě aplikací s vysokými nároky na výkon a spolehlivost. Embarcadero je online na adrese www.embarcadero.com. V České republice a Slovenské republice je zastoupením společnosti Embarcadero technologies společnost Embt.biz s.r.o. a její webovou prezentaci najdete na adrese http://www.embt.biz/.