TP-Link uvádí na trh svůj první VDSL2 modem s Wi-Fi routerem TD-W9970

Česká republika, Praha – 29. 11. 2016 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje na českém trhu nový VDSL/ADSL modem s Wi-Fi a LAN routerem doplněným o funkce tiskového
a mediální serveru se sdíleným datovým úložištěm. Jedná se první zařízení společnosti TP-Link podporující standard VDSL2 na českém trhu. (TZ)

Multifunkční zařízení pro moderní domácí síť

Modem s routerem TP-Link TD-W9970 je univerzální víceúčelové zařízení uzpůsobené kombinovaným hlasovým, video a datovým službám typu „triple play“ včetně HDTV
a interaktivních online her. Kompletně zajistí připojení domácnosti k internetu
a vytvoření domácí bezdrátové nebo pevné sítě. Připojení k internetu je možné volit ze dvou způsobů: VDSL2 (kompatibilní s ADSL2+/ADSL2/ADSL) s rychlostí až 100 Mbit/s oběma směry, nebo Ethernet WAN pro kabelové nebo optické připojení. Zařízení, která nejsou vybavená vlastním Wi-Fi modulem, lze připojit čtyřmi standardními Ethernetovými porty typu RJ45 o rychlosti 100 Mbit/s.

Síť Wi-Fi je založená na standardu 802.11b/g/n a nabízí přenosovou rychlost až 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz, které podporují všechna běžná bezdrátová zařízení včetně starších modelů. Rychlost je dostačující i pro streamování videa ve vysoké kvalitě, online hry a jiné úlohy náročné na přenosovou kapacitu. Připojení je možné i prostřednictvím čtyř gigabitových LAN portů.

Snadné sdílení a kvalitní zabezpečení

Vedle síťových portů je modem TD-W9970 vybavený také multifunkčním portem typu USB 2.0, k němuž lze připojit tiskárnu nebo externí pevný disk jako datové úložiště sdílené všemi uživateli v síti. Přistupovat k němu lze i vzdáleně díky funkci FTP serveru.

Zařízení umožňuje zřídit zabezpečenou virtuální privátní síť až s deseti tunelovými připojeními VPN zároveň, takže uživatelé mohou bez obav přistupovat ke svým datům odkudkoli, doma i na cestách.

Klíčové vlastnosti:

  • Duální WAN port pro VDSL/ADSL, optické nebo kabelové připojení k internetu
  • Univerzální zařízení uzpůsobené pro kombinované hlasové, video a datové služby
  • Možnost sdílení souborů, multimédií a tiskáren
  • Zabezpečené VPN připojení pro vzdálený přístup k souborům

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.