120 tisíc lidí zpívalo s Deníkem koledy

Na více než 800 místech se včera úderem 18. hodiny rozezněly koledy. Do šestého ročníku akce Česko zpívá koledy, kterou organizuje DENÍK spolu s Českým rozhlasem, se zapojilo 120 tisíc lidí. (TZ)

„Největší sbor se sešel na pražském Staroměstském náměstí, kde zpívalo přibližně deset tisíc Pražanů. Těší nás, že každý rok s námi koledy zpívá víc a víc lidí a už se z toho stala pěkná adventní tradice,“ uvedl Roman Gallo, ředitel redakcí Deníků.

V 16.00 hodin akci odstartovala skupina Čechomor, která si na náměstí odskočila ze svého turné po České republice. Poté Pražanům zazpívali Josef Zoch, Jana Chládková a dětský pěvecký sbor při ZŠ Lyčkovo náměstí v Karlíně.

V 18.00 hodin nadešel čas pro zpívání koled, které si se skupinou Divokej Bill zazpívali moderátoři České televize. Zpívalo se šest koled – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Vánoce, Vánoce přicházejí, Veselé vánoční hody a Pásli ovce valaši, jejichž texty vyšly včera jako příloha všech DENÍKŮ.

Kromě míst v celém Česku, zpívali naši krajané koledy ve stejný čas i v zahraničí například v Mnichově, v Madridu, v Istanbulu, v Athénách, v Miláně a na Velvyslanectví ČR při Svatém stolci v Římě.

Sedmý ročník projektu Česko zpívá koledy se bude konat příští rok 13. prosince a přihlásit se bude možné opět přes webové stránky www.ceskozpivakoledy.cz.

 

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres, TV sport a Křížovkářský TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz a www.cars.cz.