Startuje sportovní hra iDNES.cz STARLIGA, ze čtenářů udělá trenéry

Na sportovních stránkách iDNES.cz startuje nová čtenářská soutěž iDNES.cz STARLIGA.  Ve hře typu fantasy si soutěžící skládají virtuální týmy z reálných hráčů a získávají body podle toho, jak se těmto vybraným sportovcům daří ve skutečných zápasech. Sportovní fanoušci mají nejen možnost vytvořit si vlastní tým snů, ale i vyhrát reálné peníze. (TZ)

V první fázi se bude soutěžit v jednorázových kolech zaměřených vždy na víkendové zápasy v zahraničních fotbalových ligách, ve druhé polovině února odstartuje dlouhodobá část soutěže s tipováním na zápasy tuzemské ePojištění.cz ligy. Soutěžit se bude o věcné ceny a o finanční kredity do sázkové hry STARLIGA.cz.

„Spojili jsme síly s ambiciózním projektem, který má promyšlený herní nástroj a do tradičních fantasy her přináší zajímavé nové prvky. K tomuto fungujícímu modelu přidáme za iDNES.cz další rozměr: analytické články, statistiky i zábavné doplňkové soutěže,“ říká Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz.

Ve speciální příloze na iDNES.cz najdou čtenáři praktické rady, jak být ve hře úspěšní. Své soutěžní sestavy zde budou zveřejňovat fotbaloví redaktoři iDNES.cz i pozvaní hosté: fotbalisté, trenéři a známé osobnosti. Během dlouhodobé části budou ve speciálu na iDNES.cz také podrobné statistické přehledy s bilancí nejlepších soutěžících i přehledné vyhodnocení bodové úspěšnosti jednotlivých fotbalistů.

„Redaktoři se ve svých analýzách zaměří na výkonnost jednotlivých fotbalistů, budou sledovat i jejich zdravotní stav a momentální formu. V tomto ohledu budou informace užitečné nejen pro soutěžící ve Starlize, ale přinesou obohacení i ostatním čtenářům, kteří se zajímají o fotbalové zápasy,“ dodává zástupce šéfredaktorky Jaroslav Beránek.

„STARLIGA je tu pro všechny, kteří milují sport a chtějí zažít větší vzrušení ze hry. iDNES.cz je přední český zpravodajský portál s velmi kvalitně zpracovanými sportovními rubrikami, proto jsme se rozhodili spojit síly a vytvořit speciálně pro čtenáře iDNES.cz unikátní sportovní a zábavní platformu. Věříme, že všechny sportovní fanoušky z iDNES.cz zaujmou fotbalové soutěže na míru v nové aplikaci iDNES.cz STARLIGA.” říká David Huspeka, výkonný ředitel STARLIGY.

Co je to fantasy sport?

Do České republiky přichází americký fenomén Fantasy Sports, kde se soutěžící stává trenérem či manažerem fotbalového týmu a napříč soutěží si vybírá hráče do své virtuální sestavy. K dispozici má omezený rozpočet a každého hráče si může koupit za určitou částku, která je dána jeho výkonností. Před každým kolem trenér vybere novou sestavu a také jednoho kapitána, jenž následně získá dvojnásobný počet bodů. Hráči jsou pak bodovaní podle svých skutečných výkonů na hřišti.